Camiler Müslümanların ibadet ve toplanma alanlarıdır. Fakat camiler sadece Müslümanlara ait değildir. Tüm insanlığa kapıları açıktır ve Müslüman olmayanlara ulaşabilmek, onlara hitap edebilmek, gönüllerinin İslamiyet ile şenlenmesine vesile olabilmek için önemli bir temsiliyet makamıdır. Bu nedenle camilerin her zaman şık, konforlu, bakımlı, temiz ve güzel dekore edilmiş olması gerekir.

Camilerin estetiği, temizliği, bakımlılığı ve dekorasyonu üzerinde en çok pay sahibi olan malzemelerin başında cami halısı gelir. Cami halısı bütün bir cami zeminini kaplayarak ibadet esnasında konforlu bir alan oluşturur. Aynı zamanda diğer parçalarla uyumlu bir dekorasyona sahip olan halı, caminin çok daha güzel görünmesini sağlar. Cami halısının temizliğinin kolay olması caminin daima temiz tutulmasına yardımcı olur. Bu nedenle cami halısı seçilirken bütün bu detaylar göz önünde bulundurulmalı, ayrıca cami halısı fiyatları da göz ardı edilmemelidir.

Hayatın her alanında olduğu gibi bütçe, cami halısı tercihinde de önemli bir etkendir. Çoğu kez cemaatin ve hayırseverlerin yardımlarıyla toplanan paralar cami halılarının maliyetini karşılamak için kullanıldığından en uygun cami halısı fiyatları ile en iyi halılara sahip olmak hedeflenir. Firmamız da bütün bunların bilincinde olarak kaliteden taviz vermeden her bütçeye uygun cami halılarını tercihe sunmaktadır.

Cami Halısı Fiyatları ve Modelleri

Cami halıları geçmişten bu yana halı sektörünün en temel parçalarından biridir. Geçmişte el tezgahlarında dokunan cami halıları teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha çok fabrikalarda üretilmeye başlanmış, modern dokuma tezgahlarında her ihtiyaca uygun seçenekler ortaya çıkarılır olmuştur. Buna bağlı olarak cami halısı fiyatları konusunda da alternatifler çoğalmıştır.

Cami halısı fiyatları öncelikle cami halılarının modellerine göre değişebilmektedir. Cami halısı modelleri halılarda kullanılan hammaddeye ve desene göre değişmektedir. Hammadde açısından cami halıları ikiye ayrılmaktadır:

 • Akrilik cami halısı: Akrilik cami halıları özellikle yeni camilerde en çok kullanılan halı çeşididir. Sıcak iklimlerdeki camilerin de zeminlerinde en fazla tercih edilen halılardan birisi olan akrilik cami halısı, uygun cami halısı fiyatları ile öne çıkmaktadır. Renk, desen, model açılarından yün halılardan farklılığı olmasa da hammadde olarak farklıdır. Yün yerine sentetik malzemeler kullanılarak estetik halılar ortaya çıkarılmaktadır.

Akrilik cami halıları kolay temizlenebilir özelliktedir ve çabuk kir tutmama özelliğine sahiptir. Ayrıca terleme yapmamakta, başarılı firmalarda yün kalitesine yakın kalitede üretimler yapılabilmektedir. Bunlar da tercih edilmelerini arttırmaktadır. Her ne kadar sentetik ürünlerin alerjik olma durumu olabilse de fiyatlarının daha uygun olması akrilik cami halılarına rağbeti arttırmaktadır.

 • Yün cami halısı: Camilerde kullanılan en eski halı türleri yün cami halılarıdır. Özellikle konforu, sağlık açısından uygunluğu, uzun ömürlülüğü gibi etkenler yün cami halılarını öne çıkarmaktadır. Gerek tarihi gerek yeni camilerde yün halıların çok farklı modellerini kullanmak mümkündür.

İklimsel açıdan yün cami halıları özellikle nemli olmayan bölgelerde daha çok tercih edilmektedir. Döşendiği alanlara ses ve ısı yalıtım etkisi kazandırmaktadır. Yün cami halısı fiyatları akriliklere nazaran daha pahalıdır. Ancak anti alerjik yapıda, yanmaz özellikte, çabuk kirlenmeyecek nitelikte, güveye karşı dayanıklı yapılardaki yün cami halıları eklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

Cami halısı modelleri hammaddeleri yanında desenleri ile de farklılığa sahiptir. Desenlerine göre cami halıları şu seçeneklere sahiptir:

 • Saflı cami halısı: Bu tür cami halıları ibadet alanında cemaatin nizami ve düzenli şekilde namaz kılması için tasarlanmaktadır. Cami küçük değilse veya dümdüz bir alana sahip değilse saflı cami halıları daha çok kişinin aynı anda saf tutabilmesini sağlamaktadır. Firmamız koleksiyonunda çok farklı renklerde ve saf desenlerinde saflı cami halıları bulunmaktadır.
 • Göbekli cami halısı: Kimi camilerde hoş görüntü ve estetik açısından göbekli cami halısı modelleri tercih edilmektedir. Bu tür halılarda düz bir halının tam ortasına desen yerleştirilmektedir. Ortadaki desen tasarımı ve büyüklüğüyle göz kamaştırarak mekâna ayrı bir zarafet katmaktadır. Özellikle iç dekorasyonunda fazla renk ve mimari desen bulunmayan camilerde göbekli cami halıları daha ferah, daha sakin bir hava katmaktadır. Farklı renk ve desenlerde göbekli cami halıları en uygun cami halısı fiyatları ile koleksiyonumuzda sizleri beklemektedir.
 • Seccadeli cami halısı: Bu tür halılar cemaatin düzenli ve nizami şekilde saf tutabilmesi için tasarlanmıştır. Bu modellerde herkese bir seccade motifi ayrılarak namaz kılınabilmektedir. Namaz alanı daha bir belirginleştirilebilmektedir. Koleksiyonumuzda birçok seccadeli cami halısı çeşidi bulunmaktadır.

Cami Halısı Fiyatları ve Cami Halısı Seçimi

Cami halısı tercih edilirken tek kriter fiyat olmamalıdır. Çünkü cami halıları büyük bir afat, yangın vs. olmadığı taktirde uzun süre kullanılabilmektedir. Bu nedenle cami halısı seçimi yapılırken birtakım etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • İplik kalitesi: Cami halısı seçerken halının üretildiği ipliklerin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. İplik kalitesi doğrudan halının kalitesini ve ömrünü etkileyecektir.
 • Uzun ömürlü olması: Her halı modelinin kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle de kaliteyle birlikte uzun ömürlü olması önemlidir.
 • Temizliğinin kolaylığı: Camiler yoğun kullanılan, çok fazla baskıya maruz kalan alanlardır. Bu nedenle cami halısı fiyatları dışında halının kolay temizlenebilir, leke tutmaz ve kolay yıkanabilir olmasına dikkat edilmelidir.
 • Cemaat sayısı: Cami cemaatinin sayısı halının ne kadar yoğun kullanılacağını gösterir. Kalabalık camilerde kısa sürede halının deforme olmaması adına aşınmaya dayanıklı modeller seçilmelidir.
 • Cami mimarisi: Tercih edilecek halı caminin mimarisine uyumlu olmalıdır. Firmamız bunun için keşif hizmeti vermekte, özel modeller sunmaktadır.
 • Cami zemini: Cami zeminin rutubet alması, yerden ısıtmalı olması gibi özelliklere göre model seçilmelidir.

Cami Halısı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Cami halısı fiyatları birtakım etkenlere göre farklılık gösterir. Halının kalitesi fiyatlandırmada en temel etkenlerden birisidir. Kullanım ömrünün uzun olması, yıkamaya dayanıklı olması ve kalınlığı kalitesini yansıtan temel detaylardır.

Cami halılarının modelleri fiyatları etkileyen bir diğer unsur olup modellere göre fiyat farkı olabilmektedir. Bir diğer etken ölçü olup camiye kaç metrekare halı döşeneceğine göre fiyat tespit edilmektedir. Hammaddelerine göre de fiyatlar çeşitlenmektedir.

En Uygun Cami Halısı Fiyatlarının Adresi

Sönmez Halı olarak uzun yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle Demirci’den tüm Türkiye’ye cami halıları ulaştırıyoruz. Camilerimize en az sizler kadar değer veriyor, halısını döşediğimiz her caminin zarafetinin, estetiğinin ve konforunun en üst seviyeye çıkmasını hedefliyoruz. Bugüne kadar yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile öne çıktığımız alanda her defasında daha iyisi için çaba sarf ederek en modern çözümleri sağlamayı sürdürüyoruz.

Kalite standartlarımızdan kesinlikle ödün vermeyerek her halımızın en kaliteli malzeme ve işçilik eseri olmasını sağlıyoruz. Estetik açıdan çok farklı tasarımları hayata geçiriyor, her tasarımımızda benzersiz detaylar kullanıyoruz. Modern, zevk sahibi, kültürel detayları olan tasarımlarımızla gören herkesin hayranlık duyacağı cami halıları oluşturuyoruz.

Camilerinizin ölçüsü ve zemin özellikleri her ne olursa olsun ihtiyacınız olan bütün cami halılarını portföyümüz içinde bulabilirsiniz. Üstelik her zaman en uygun cami halısı fiyatları ile öne çıkıyoruz. Piyasa koşullarında daima en uygun fiyatlandırmayı yaptığımız için bizden fiyat almadan cami halısı tercihinizi yapmamanızı öneriyoruz. Dilerseniz iletişim kanallarımızı kullanabilir, sizden talep edilecek detayları paylaşarak net cami halısı fiyat bilgisi alabilirsiniz.