Camiler Müslümanların toplu ibadet ettikleri yerlerdir. Günümüzde camiler daha çok beş vakit namazlarda toplanılan mekanlar olsa da aslında camilerin ifa ettiği anlam çok daha fazladır. İslam kültürüne göre her cami o beldenin İslam’la şereflendiğini, İslamiyet’in o topraklara ulaştığını simgeler. Bölgedeki Müslümanların kültürel, sosyal hayatlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Önemi bu kadar fazla olduğu için de camilerin her zaman temiz, bakımlı, konforlu, güvenli tutulması gerekir.

Pek çok farklı materyalden oluşan camilerin en temel parçası cami halılardır ve geçmişten günümüze en çok tercih edilen cami halısı modellerinden birisi seccadeli cami halısı olmaktadır. Seccadeli cami halısı, cami cemaatinin kolayca saf tutabilmesi ve secde edebilmesine yardımcı olması adına halının üzerinde seccade desenlerinin bulunması ile ortaya çıkmaktadır.

Seccadeli cami halısı bir bütün olmakla birlikte üzerinde yer alan seccade desenleri ile her kişiye bir seccade temini yapmaktadır. Seccade deseni sayesinde kalabalık camilerde cemaat kolaylıkla saf tutabilmekte, fazlaca kişi çok daha rahat ibadet edebilmektedir. Saf tutmak seccadeli cami halısı üzerinde çok daha kolay olmaktadır.

Seccadeli cami halısı işlevselliği yanında estetiği ile de öne çıkmaktadır. Günümüzde seccade motifleri çok farklı şekillerde işlenebilmekte hem halının temel renklerinde hem de seccade işlemelerinde hemen her renk kullanılabildiğinden camilerin zeminleri dilendiği gibi dekore edilebilmektedir. Bilgisayar sistemi fabrikalarımızda üretilen yüksek kaliteli seccadeli cami halısı modelleri ile camiler çok daha şık, çok daha konforlu hale gelmektedir.

En Çok Tercih Edilen Seccadeli Cami Halılarının Özellikleri

Seccadeli cami halısı modelleri işlemeler, motifler ve renkler konusunda çok geniş bir seçeneğe sahiptir. En çok tercih edilen seccadeli cami halılarının sahip olması gereken başlıca özellikler ise şunlardır:

  • Seccadeli cami halısı konforlu olmalıdır. Cemaatten kişiler ellerini, yüzlerini, dizlerini değdirdiğinde, ayaklarını bastığında rahat etmelidir. Bu nedenle yumuşak olmalıdır.
  • Seccadeli cami halısı dayanıklı olmalı, yoğun kullanım karşı yıllarda ilk günkü konforunu ve zarafetini koruyabilmelidir. Bunun için kaliteli malzemelerden, uygun yoğunlukta üretilmelidir.
  • Seccadeli cami halısının temizliği kolay olmalı, lekelere dirençli, kir ve bakteri üretmemeli, dokusu yumuşak olmalıdır.

Seccadeli Cami Halısı Fiyatları

Seccadeli cami halısı fiyatları çeşitli etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar üzerinde en temel etken halının üretildiği malzemedir. Her malzemenin özellikleri, kullanım ömrü, dayanıklılığı farklı olduğundan fiyatları da farklıdır. Mesela yün seccadeli cami halısı modelleri diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Fakat daha kolay temizlenebilmekte, soğuğu geçirmemekte, leke tutmamaktadır.

Fiyatlarda etkili olan bir diğer unsur uygulama yapılacak alanın genişliğidir. Metrekare üzerinden yapılan hesaplamada caminin genişliği ne kadar artarsa halı fiyatı da ona göre artmaktadır. Ayrıca seccadeli cami halısı modelleri arasında da ufak farklılıklar olabilmektedir. Firma olarak her zaman en uygun fiyat garantisiyle öne çıkıyoruz. Güncel fiyatlarımız ve aklınızdaki diğer soruların cevapları için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Sönmez Halı olarak ihtiyacınız olan her türlü seccadeli cami halısı ile yanınızdayız. Uzun yıllardır Manisa Demirci’den tüm Türkiye’ye cami halıları ulaştırıyoruz. Geniş ürün seçeneğimizi her geçen gün daha ileriye taşıyor gerek akrilik gerekse yün seccadeli cami halıları ile camilerinizin zeminlerini döşüyoruz.

Müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışarak her defasında daha iyisi adına çaba sarf ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüzde 100 müşteri memnuniyetini sabit tutuyoruz. Her nerede olursanız olun bizimle iletişime geçebilir, camilerinizin ölçülerine, iklim şartlarına ve bütçenize uygun en kaliteli seccadeli cami halısı çözümlerini firmamızda bulabilirsiniz.