Cami halısı camilerin zemini boydan boya saran, evlerdeki halılara nazaran çok daha geniş halı çeşitleridir. Camilerde ibadet ederken rahat etmek ve konforlu bir ortamda oturup yürümek için mutlaka iyi cami halılarına gereksinim vardır.

Cami halısı caminin estetiği, konforu, kalitesi, modernitesi, dekorasyonu ve diğer bütün detayları üzerinde pay sahibidir. Hatta kaliteli malzeme ve üstün işçilikle döşenmiş cami halısı ısı ve ses yalıtım özelliğine sahip olduğu için enerji tasarrufu yapmaya yardımcı olmaktadır.

Bir camiye girildiğinde ilk dikkat çeken cami halısıdır ve cami halısının caminin diğer dekorasyon parçalarıyla uyumlu olması gerekir. Bütün bunlar cami halısı tercihinde bulunurken sadece cami halısı fiyatı üzerinden değerlendirme yapmamayı gerekli kılmaktadır.

Sönmez Halı olarak on yıllardır yüzlerce camiyi birbirinden özel halılarla donatmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Her zaman çağın en son olanaklarını kullanıyor, kendi deneyimlerimizden istifade ediyor, sizleri dinliyor, anlıyor ve her defasında beklentilerinizin üzerinde kaliteyi en uygun cami halısı fiyatı ile tercihe sunuyoruz.

Modellerine Göre Cami Halısı Fiyatı

Cami halısı fiyatı modellere göre şekillenmektedir. Cami halılarında gelişen teknolojinin de etkisiyle pek çok farklı model bulmak mümkündür ve bu modeller her tercihe, her zevke ve bütçeye uygun alternatifler sağlamaktadır.

Cami halısı modelleri ilk olarak kullanılan hammaddeye göre şekillenmektedir. En çok tercih edilen cami halısı modeli yün cami halılarıdır. Yün cami halıları geçmişten bu yana en çok tercih edilen, en köklü halı modelidir. Hem konfor hem de sağlık açısından yünün avantajlı yönleri bu halılarda karşımıza çıkmaktadır.

Gerek tarihi camilerde gerekse yakın zamanda inşa edilmiş camilerde yün cami halıları tercih edilebilmektedir. İklim özellikleri itibariyle yün cami halısı daha çok nemli olmayan bölgelerde öne çıkmaktadır. Çünkü nem olmayan alanlarda yün cami halıları çok daha uzun ömürlü, çok daha konforlu olabilmektedir. Uygulama alanlarına hem ısı hem ses yalıtım özelliği kazandırmaktadır.

Yün cami halısı fiyatı diğer halı çeşitlerine nazaran daha yüksektir. Fakat tercih edilebilir olmasında birçok önemli etken mevcuttur. Firmamızın geliştirmiş olduğu yeni nesil uygulamalarla yün cami halıları anti alerjik yapıda olabilmektedir. Alev tutmayan yapılarıyla yangın risklerine karşı daha güvenli olmaktadır. Çabuk kirlenmeyen yapılarıyla daha uzun süre temiz kalabilmektedirler. Özel üretim teknikleriyle güveye karşı koruma sağlamaktadır.

Bir diğer cami halısı modeli akrilik cami halılarıdır. Sentetik malzemelerden üretilen akrilik cami halıları üretim detaylarına göre farklı özellik ve kalitelerde olabilmektedir. Özellikle yeni yapı camilerde akrilik halılar çok daha fazla tercih edilmektedir. Uygun cami halısı fiyatı ile dikkat çekmektedir. Kolay temizlenebilir, kir tutma, terleme yapmaz özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Cami halısı modelleri desenlerine göre de çeşitliliğe sahiptir. Saflı ve seccadeli cami halısı modelleri namaz kılarken cemaatin kolay ve hızlı safa geçebilmesini sağlamaktadır. Göbekli cami halısı ise halının ortasına bir desen yerleştirilerek farklı bir hava katmaktadır.

Cami Halısı Seçiminde Püf Noktalar

Cami halısı seçerken cami halısı fiyatı yanında daha başka detaylara da dikkat edilmelidir. Aksi taktirde ucuz alınan cami halısı kısa süre sonra hüsrana uğratabilir. Bu nedenle bir cami halısı seçerken öncelikle iplik kalitesine dikkat edilmelidir. İkinci olarak uzun ömürlü olmasına, kısa süre sonra yeni bir cami halısı gerektirmemesine dikkat edilmelidir.

Cami halısı aynı zamanda kolay temizlenebilir, kolay yıkanabilir ve leke tutmaz olmalıdır. Temizlikten sonra renkleri canlılığını aynı şekilde koruyabilmelidir. Özellikle yoğun cemaatin olduğu camilerde halılar çok daha fazla baskıya, darbeye maruz kalacağından deformasyona uğramaması için cemaat sayısın bakılmalıdır. Bütün bunlar yanında iyi bir cami halısı seçilirken cami mimarisiyle uyumlu olmasına ve zemin rengine, desenine bakılmalıdır.

Cami Halısı Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Cami halısı fiyatı konusunda piyasada pek çok alternatifle karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni cami halılarının fiyatlarını etkileyen birçok etkenin olması, her firmada veya her üründe bu detayların değişmesidir. Bu açıdan sektörde cami halısı fiyatı başlıca şunlara göre değişmektedir:

  • Kalite: Bir cami halısının fiyatını etkileyen temel unsur kalitedir. Kalite, bir cami halısının pek çok detayını etkiler. Kullanım ömrü kaliteyle doğrudan alakalı olup bir halının materyalleri ne kadar kaliteli ise zorlu kullanımlara o kadar dayanıklıdır. Dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar yeni cami halısına gereksinim duyurmaz.

Bir cami halısının kalitesini gösteren bir diğer detay, yıkamaya dayanıklılığıdır. Doğal olarak cami halıları zamanla kirlenir ve camilerin temizliği için halıların yıkanması gerekir. Kalitesiz halılar yıkama ile rengini kaybeder ve her yıkamada renkler biraz daha solar. Birkaç yıl içinde halının rengi solgun, eski, desenleri bellisiz bir hal alır.

Halıların bir diğer detayı kalınlığıdır. Kalınlık kaliteyle ve kullanılan malzeme ile doğru orantılıdır. Kaliteli malzeme ile kalın bir halı kullanım esnasında çok daha fazla konfor sağlar. Kalınlık arttıkça cami halısı fiyatı da artar.

  • Model: Cami halıları pek çok farklı modele sahiptir. Saflı, göbekli, seccadeli cami halısı modellerinin her birinin üretimi için gereken makine, işleme detayları, desenlendirmeleri farklıdır. Bu farklılıklara göre de fiyatları değişir.
  • Ölçüleri: Cami halıları genellikle duvardan duvara döşenir. Böylece hem ısı yalıtım hem de ses yalıtım özelliği sağlar. Ayrıca caminin her alanının kullanılabilmesini sağlar. Ölçüler metrekare olarak hesaplanır ve bir camiye kaç metrekare cami halısı döşeneceğine göre fiyat tespiti yapılır.
  • Hammadde: Cami halılarında farklı hammaddeler kullanılabilmektedir. En çok tercih edilen hammaddeler yün, akrilik ve naylondur. Firmamız kalite ve güvenilirlik açısından yün ve akrilik cami halılarını sizlerle buluşturmakta, bunlardan yün cami halıları akriliklere nazaran metrekare bazında daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Fakat yeterli bütçe varsa ve iklim koşulları elverişli ise önerimiz daha çok yün cami halılarından yanadır.

En Uygun Cami Halısı Fiyatı Satışı

Sönmez Halı olarak Manisa’nın Demirci ilçesinde kaliteli, estetik, konforlu, modern ve cazip fiyatlı cami halıları üretimi yapıyoruz. Her biri alanında uzman, deneyim sahibi, kendini sürekli geliştiren, çözüm odaklı ve müşteri merkezli bir karoyla çalışıyoruz. Uzman ekibimiz bizimle iletişime geçen müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını ilk andan itibaren özveriyle takip etmekte, mekâna özel tasarımlar ile hayallerinizin ötesinde cami halılarını kullanımınıza sunmaktadır.

Firma olarak cami halısı fiyatı konusunda her zaman en avantajlı seçenekleri tercihe sunuyoruz. Önceliğimizi yüksek kâr elde etmeye değil, imzamızı attığımız her ürünle adımızdan başarıyla söz ettirmeye veriyoruz. Bunun için kalite standartlarımızı daima en üst seviyede tutuyor gerek yük gerekse akrilik cami halılarımızda çok yeni teknolojiler kullanıyoruz. Böylece bütün halılarımızın daha kullanışlı, daha uzun ömürlü, kirlenmeye karşı daha dayanıklı, temizliği daha kolay hale getiriyoruz. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz, yıkanmakla canlılığını kaybetmeyen renklere sahip, benzersiz işlemeleri bulunan halıları sizlerle buluşturuyoruz.

Her nerede olursanız olun zaman, mekân sınırı olmadan bizimle iletişime geçebilir, sayfamızdan merak ettiğiniz her detaya ulaşabilirsiniz. Paylaşacağınız detaylara göre caminizin halısı için en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz. Kolay ödeme seçenekleri, zamanında teslimat ve kusursuz işçilik ayrıcalıklarıyla benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.