Göbekli cami halısı çeşitleri son yıllarda en çok tercih edilen cami halısı modellerinden birisidir. Müslümanların toplu ibadet ettikleri mekanlar olan ve aynı zamanda İslamiyet’in temsili olan mekanlar göbekli cami halılarıyla döşenerek çok daha şık, çok daha konforlu ve bakımlı hale getirilebilmektedir. Bu sayede camiler mimari bir bütünlüğe sahip olmakta, dekoratif açıdan son derece şık bir hal almaktadır.

Göbekli cami halılarında genellikle halının ortasına dekoratif bir göbek deseni dokunur. Bilgisayar sistemli makinelerde farklı renk ve desenlerde göbekler inşa edilir. Ortada yer alan göbek, adından da anlaşılacağı üzere büyük bir desendir. Desenlerin ölçüleri, modelleri, motifleri, renkleri tamamen tercihe göre şekillendirilebilir.

Genellikle göbekli cami halısı modellerinde zemin tek renk olur ve bu sayede ortadaki göbek desen çok daha iyi kendini belli eder. Göbek işlemesi ile halının genel renginin farklı olmasıyla da aykırılıktan doğan bir bütünlük elde edilir.

Cami halıları cami iç mimarisini tamamlayan en temel unsurlardan birisi olduğu için seçimde pek çok unsura dikkat edilmelidir. Süreç, titizlikle yürütülmelidir. Hemen her camide göbekli cami halısı tercih edilebilse de özellikle büyük camilerde mimari yapıyı gölgelememek adına bu modeller tercih edilmekte, doğru model, göbek desen ölçüleri ve renkler tercih edildiği taktirde her zaman muazzam sonuçlar alınabilmektedir.

Göbekli Cami Halısı Modellerinde Aranan Temel Özellikler

Göbekli cami halısı modelleri estetik bir görünüm sunmaları yanında cami içerisinin çok daha ferah görünmesine yardımcı olur. Açık tonda asıl halı renkleri ve koyu tonda göbek deseni renkleri tercih edildiğinde camiler çok daha aydınlık bir hal alır. Bununla birlikte caminin iç mimarisi ve desenleriyle uyumlu tercihlerde bulunulmalıdır.

Göbekli cami halısı seçerken sadece estetik değil, daha başka özelliklere de dikkat edilmelidir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Bir göbekli cami halısı konforlu olmalıdır. İbadet ederken ya da üzerinde yürürken, otururken rahatsız etmemelidir. Bunun için de yumuşak bir dokuya sahip olmalıdır.
  • Camiler çok yoğun kullanılacağından bir göbekli cami halısı aynı zamanda dayanıklı olmalıdır. Uzun yıllar konforunu, estetiğini, renklerinin canlılığını yitirmemeli, yıpranmamalıdır.
  • Göbekli cami halısı alev almaz özellikte olmalı ve kolay temizlenebilmeli, kir ve lekelere karşı dayanıklı olmalıdır.

Göbekli Cami Halısı Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Göbekli cami halısı konusunda en çok merak edilenlerden birisi fiyatları olmaktadır. Göbekli cami halısı fiyatları pek çok etkene göre değişmekte, bu nedenle sabit bir fiyat yerine her talepte ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır.

Göbekli cami halısı fiyatları halının üretiminde kullanılan iplik türüne, halının ebadına, modeline ve daha başka etkenlere göre şekillenmektedir. Mesela yün göbekli cami halısı diğer cami halılarına nazaran daha yüksek fiyatlı olacaktır. Yine caminin ölçüleri arttıkça göbekli cami halısı ölçüsü artacak, bu da fiyatı arttıracaktır. Firmamız daima en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla taçlandırmaktadır.

Sönmez Halı olarak ihtiyacınız olan her türlü göbekli cami halısı ile yanınızdayız. Uzun yıllardır Manisa Demirci’den tüm Türkiye’ye göbekli cami halısı modellerini ulaştırıyoruz. Geniş ürün seçeneğimizi her geçen gün daha ileriye taşıyor gerek akrilik gerekse yün göbekli cami halısı ile camilerinizin zeminlerini şenlendiriyoruz.

Müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışarak her defasında daha iyisini yapıyoruz. Daima yüzde 100 müşteri memnuniyetini sabit tutmaya gayret gösteriyoruz. Her nerede olursanız olun bizimle iletişime geçebilir, caminizin ölçülerine, iklim özelliklerine ve bütçenize uygun kaliteli göbekli cami halılarına sahip olabilirsiniz. Göbekli cami halısı fiyatlarımız dahil bütün bilgiler için iletişime geçebilirsiniz.