Doku ve desen açısından her türlü cami halısı üretimi yapan Sönmez Halı, ibadethanelerin hem görüntüsünü zenginleştirmekte hem de kullanımını kolaylaştırmaktadır. Cami halısı üretiminde dikkat edilmesi gereken hususları daim ön planda tutan firmamız bu anlamda başarılı işlere imza atmaktadır. Günde birkaç kere toplu bir şekilde kullanılan halıların erken yıpranmaması ve uzun ömürlü olabilmesi için firmamız halıların ipliğinden rengine kadar her aşamada oldukça kaliteli bir şekilde çalışmaktadır. Görünüş açısından daha etkileyici ve mimari desenleri andıran göbekli cami halısı, özel tasarımlarla hazırlanmaktadır. Ölçüsü itibariyle cami zeminini tam kapsayacak şekilde üretilen halılarımız yoğun kullanıma uygun kalitede üretilerek ibadete gelen herkesin hizmetine sunulmaktadır. Diğer cami halılarına oranla ziyaretçilerin de daha çok dikkatini çeken göbekli cami halısı, üretim esnasında özel emek istemektedir. Sadece desene değil aynı zamanda halının kalitesine de önem verilmesi gerektiği için firma olarak her bir halımızın üretiminde halının sık dokunuşlu olmasına özen göstermekteyiz. Sık dokunuşlu halılar asla erken yıpranmaz ve kullanım nedeniyle üzerinde deformasyon oluşmaz. Aynı zamanda sık halı üzerine düşen lekelerin de derine inmesine engeller ki, bu da temizliğini daha kolay hale getirir.

Göbekli Cami Halısının Ayırıcı Özellikleri

Desenin daha net ve güzel görünebilmesi için özellikle büyük camilerin zemininde kullanılan göbekli cami halısı görselliğinin zenginliği nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Camilerin daha çok tavanlarında bulunan mimari desenlere uyarlanarak hazırladığımız bu tarz halılar tavan ve zemini aynı ahenk içine sokmaktadır. Birçok farklı renklerde ürettiğimiz bu halılarımız arasında caminin rengine uygun olanı seçilerek ideal bir görüntü elde edilmektedir.

Saflı ve seccadeli halılardan farklı olarak daha çok caminin ihtişamını gözler önüne seren göbekli halılar ziyaretçilerde ayrı bir etki bırakmaktadır. Ayrıca ortada bulunan rengin canlılığı ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanmış olması bu halıların uzun süre kullanıma uygun olmasına neden olmuştur. Yün ve akrilik malzemelerden üretilmiş bu halılarımızın hazırlanmasında kokmasını ve lekelenmesini önleyici tedbirler görülmektedir. Böylece gün içerisinde birkaç kez çorapla basılmasına rağmen uzun süre temiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Akrilik iplikten üretilmiş halılar yün ve pamuklu görünüşlü olabilmekte aynı zamanda kolay temizlenebilir özellikleriyle kullanım açısından oldukça elverişlidirler. Erken tozlanan veya tüy bırakan ipliklerden her zaman kaçınan firmamız bu halıların üretiminde hem ziyaretçilerin sağlığına zarar vermeyecek hem de uzun süre kullanıma uygun kalitede iplikler kullanmaya özen göstermektedir. Ayrıca göbekli cami halısı ürünlerinin yumuşak dokulu olmasına dikkat ederek ibadete gelenlerin rahat ibadet etmesine imkan sağlamaktayız. Halılarımızın namaz kılarken insanların dizlerini ve alnını acıtmamasına da önem vererek oldukça yumuşak dokulu çalışmalar yapmaktayız.

Göbekli Cami Halısında Sıkça Tercih Edilen Desenler

Ortasında yer alan göz okşayan ince süslerle donatılmış desenden dolayı göbekli cami halısı adını alan bu halıların üretiminde daha çok geleneksel mimari çalışmaları yansıtılmaktadır. Bu tarz halıların üzerinde daha çok daire ve elips şeklinde desenler bulunmaktadır. Estetik bir yapıda olan bu desenlerin içerisinde bolca geometrik desenler, çiçek desenleri, caminin tavan ve duvarına uygun şekilde çizilen kompozisyonlar bulunmaktadır. Halının kenar kısımlarında daha çok kırmızı, mavi ve kahverengi tercih edilmekte olup ortasında ise bu renklerle uyum sağlayacak renklerin harmonisi ince işçilikle uygulanmaktadır. İşçiliği ve etkileyici güzelliği nedeniyle en çok satılan halılarımız arasında yer alan göbekli cami halısı caminin ruhunu ziyaretçilere yansıtmakta oldukça başarılıdır. Özellikle büyük avizelerle ışıklandırılmış büyük camilerde tam avizenin ortasına denk gelen göbek motifi oldukça göz okşayıcı bir görüntüyü yakalamaktadır. Bu nedenle firmamız bu tarz halıların üretiminde ortada bulunan motifin sadece renk ve desenine değil aynı zamanda boyutuna da oldukça dikkat etmektedir. Halının kendi boyutu ile motifin boyutu arasındaki matematiksel ölçüme dikkatle yanaşan ekibimiz bu aşamada ideal görüntüyü yakalamak için çok dakik çalışmaktadır.

Göbekli Cami Halısı Üretiminde Firmamızın Tercih Edilmesinin Nedenleri

Her çeşit cami halısı üretiminde halının dokusuna, şekline, tasarımına oldukça çok önem veren ve her üretimde titizlikle çalışan firmamız kaliteli tasarımları nedeniyle çok tercih edilmekte ve yoğun çalışma temposunda ilerlemektedir. Özel dizayn gerektiren göbekli cami halısı üretiminde oldukça başarılı olan firmamız birçok özelliği bir arada sunduğu için göbekli halı üretiminde sıkça tercih ediliyor:

  • Tüy bırakmayan iplikler kullanılarak üretim yapmaktayız.
  • Ürünlerimiz doku itibariyle kolaylıkla temizlenebilir.
  • Kaliteli ürünleri daha uygun fiyatlarla sunmaktayız.
  • Uzun süre kullanıma uygun halılar üretmekteyiz.
  • Halılarımız yanma ve yırtılmalara karşı oldukça dayanıklıdır.
  • İnsan sağlığına uygundur.
  • Camilerin iç dekorasyonuna uygun halılar üreterek görüntüyü tamamlamaktayız.
  • Zengin motif çeşitlerimizle farklı işler ortaya koymaktayız.
  • Halılarımızın renginde herhangi bir solma söz konusu değildir.
  • Halılarımızın ölçüsü dakiklikle ayarlanmaktadır.

Üretim sırasında dikkat ettiğimiz tüm bu hususlar işleyişimizi olumlu etkilemekte ve yeni yeni farklı çalışmalar ortaya çıkarmamıza neden olmaktadır. Göbekli cami halısı üretiminde tüm gereken son teknoloji cihazları kullanarak hatasız ve eksiksiz işler ortaya çıkarmaktayız. Bizimle iletişime geçen müşterilerimize önce kataloglarımızda mevcut modellerimizi sunarak seçim yapmasına yardımcı oluyoruz. Müşterilerimizin aklındaki model ve renk daha farklı bir biçimde ise buna göre özel tasarım ürünler yaparak müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktayız. Aynı zamanda halının kullanılacağı camiyi de inceleyerek müşterilerimize doğru tercihi yapmakta yardımcı olmaktayız. Sonuç olarak ortak bir seçim sonucunda ortaya kusursuz görünümlü halılar çıkmaktadır.

Göbekli Cami Halısı Üretiminde Sönmez Halı Farkı

Yukarıda da sıraladığımız gibi göbekli halıların tercih edilmesinin birçok nedenleri vardır. Biz bir firma olarak siparişin oluşturulmasından teslimata kadar tüm ince detayları uygulayarak işlem yapmaktayız. Öncelikle caminin metrekaresine uygun olarak üretim yapmaya ve bu zaman da göbekli cami halısı üzerindeki motifin büyüklüğüne önem vermekteyiz. Caminin ortasında tüm ihtişamını yansıtabilmesi ölçü konusunda titiz davranmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca halı fiyatları hem doku hem de metrekare ölçüsüne göre belirlenir. Çok özel bir kullanım amacına sahip cami halılarının üretiminde firmamız her zaman birinci sınıf malzemelerle ürettiği halılarını uygun fiyatlarla sunmaktadır. İplik kalitesinin ve metrekare ölçüsünün neden olduğu fiyat farkını minimum seviyede yansıtmaya çalışan firmamız bu anlamda da sıkça tercih edilmektedir.

Aklınızda bulunan her türlü motifin tasarımını yapan Sönmez Halı, size özel dizayn edilmiş göbekli cami halısı çeşitleriyle beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamaktadır. Camilerinizin şekline boyutuna ve dizaynına en uygun biçimde üretilmiş halılarımızı sipariş etmek için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Boyut renk ve desen konusunda bizden kapsamlı bilgi alabilir ve siparişlerinizi bu doğrultuda oluşturabilirsiniz. Ayrıca firmamıza uğrayarak motifleri detaylarıyla inceleyebilir, motiflerin yansıttığı mimari desenin caminizle uyumuna dikkat edebilirsiniz. Sipariş oluşturulduktan sonra en kısa zamanda üretim yapılarak tarafınıza teslimat gerçekleştirilir. Ölçü ve kalite konusunda sıfır hata ile çalışan Sönmez Halı, müşterilerin memnuniyetini kazanmakta ve aynı hızla yoluna devam etmektedir. Üretimini yaptığımız tüm halılarımızın kalitesine garanti vermekteyiz. Bu nedenle de firma olarak güvenirliğimizi kanıtlamakta ve ibadet veya ziyaret niyetiyle camiye uğrayan herkesin beğenisini toplamaktayız.