Turkuaz Cami Halısı
Bir nezaket ve nezahet dini olarak gelen yapılan her iş ve davranışın da buna uygun olması gerektiğini ifade eden İslam, ülkemizde ve dünyada en önemli sembolü olan camilerde de temiz bir ortam ve şık ve aynı zamanda huzur veren bir dekorasyon ile kendisini gösteriyor. Cami tezyinatında kullanılan ya da fonksiyonelliği dolayısıyla tercih edilen her bir unsurda kalite ve faydanın yanı sıra camiye kattığı görsel estetik de aranıyor. Bunun en iyi örnekleri de cami halısında görülebiliyor.
Zira diğer yaşam alanlarından farklı olarak içerisinde mobilya barındırmayan ve oldukça geniş bir alanı kaplayan bu mekanlarda döşeme malzemesi olarak kullanılan bir halı caminin görünümü noktasında büyük bir etki sağlıyor. Cami duvarlarında kullanılan hat ve çini gibi süsleme unsurları ile uyum içinde bir turkuaz cami halısı kullanılarak modern camilere yeni bir soluk getirilebiliyor ve tarihi camilerin huzurlu havasına katkıda bulunulabiliyor.
Camide Huzur Veren Bir Dokunuş
Mavi rengin tonları yaşam alanlarında huzur veren ve sakinleştiren etkisi ile dekorasyonun bir parçası olarak sıklıkla kullanılıyor. Huzurun ilk akla gelen adresi olan ve Allah ile yakınlaşmada kolaylık sağlayacak unsurların titizlikle kullanıldığı camiler için de bu tonlar özellikle halı tercihinde gündeme geliyor. Firmamız tarafından üretilen cami halısı çeşitleri içerisinde yer alan turkuaz cami halısı modellerinden birini kullanarak camideki sükûnet veren atmosferi destekleyebilirsiniz.
Camide Estetik ve Düzen
Turkuaz cami halısı tercihi caminin birlikte ibadet ediliyor olmasından gelen pozitif havasına katkıda bulunmakla kalmayıp aynı zamanda cami estetiğini temin etme ve caminin toplu kullanımında düzen sağlamada da etkin bir rol üstlenebilir. Sönmez Halı kalitesini taşıyan turkuaz tonlarındaki halılarda kullanılan alternatif desenler ile caminin bütününde görsel bir uyum ve estetik yakalayabilirsiniz. Namaz kılanların dikkatini dağıtmayacak nitelikteki desenlerin kullanıldığı bu modeller ile cami tabanını sıcak tutmakla kalmayarak aynı zamanda göze hoş görünen bir mekân oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu halılarda saf düzeni olanları tercih etmeniz halinde cemaatle kılınan namaz sırasında safların muntazam bir şekilde dizilmesini sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir