afyon cami halısı

Afyon Cami Halısı

Sönmez Halı, Türkiye’de önde gelen firmalardan biri olarak cami halısı Afyon tercihi gibi noktalarda önemli bir hizmet sunmaktadır. Firma politikamız gereği en yüksek üretim tekniklerini ve teknolojik imkanları kullanarak cami halısı üretimleri gerçekleştirirken en yüksek kaliteyi elde etmek için de özen gösteriyoruz. Afyon, Anadolu’nun geçiş yollarının üzerinde bulunan ve Ege Bölgesi’ne geçişte uğrak kentlerden biri konumundadır. Türkiye ve dünya genelinde mermer ürünleri ve gıda sektörü için önemli bir yere sahip olan Afyon, köklü tarihi ile önemli kentlerimiz arasında bulunmaktadır. Kentin binlerce yıl öncesine dayanan tarihi sayesinde birçok medeniyet bu bölgede yerleşim gerçekleştirmiş ve 12. Yüzyıl sonlarına doğru Türk egemenliği ile birlikte Anadolu Selçuklu Devleti’nin himayesi altına girmiştir.

Türk hakimiyeti sonrasında Afyon ilinde İslami Hayat yükselişe geçerek ibadet ihtiyaçlarına karşılık oluşturulması için yeni camiler inşa edilmeye başlanmış ve eski tarihlerden kalmış olan kilise ve havra gibi yapılar camii yapılarına dönüştürülmüştür. Özellikle Osmanlı döneminde daha da bir artan imkanlar sayesinde Afyon şehri de birçok yeni yapının sahibi olmuştur. Bu yapılar arasında kentin önemli camilerinden Ulu Cami, Gedik Ahmet Paşa Camii ve Mevlevi(Türbe) Cami gibi yapılar öncelikli olmak üzere kentte onlarca tarihi yapılı camii örnek gösterilebilir. Bu yapılarda afyon cami halısı uygulamaları için Türkiye genelinde yüksek kaliteye sahip bir firma olarak özel bir şekilde hizmet sunabiliyoruz.

Afyon Cami Halıları İçin Uzun Ömürlü Tercih

Firmamız tarafından uygulaması gerçekleştirilen Afyoncami halıları noktasında en çok önem verdiğimiz konuların başında uzun ömürlü bir kullanım gelmektedir. Bu kapsamda Afyon ilinde camilerde talep edilen cami halısı Afyon uygulamaları için kullandığımız halılar caminin boyutlarına uygun olarak özel kesimler ile üretilmekte ve kaplama işlemleri özenle yapılarak doğru ve uzun ömürlü bir kullanım elde edilmektedir. Tarihi yapılarda Afyon ilinde örnek gösterebileceğimiz Çay İlçesi Karacaören Merkez Ulu Cami ve Sandıklı İlçesi Kevser Camii gibi yapılar için cami halıları Afyon tercihleri de firmamız üzerinden gerçekleştirilmiştir. Uzun yıllardır kullanılmaya devam eden bu uygulamalarımız afyon halkı tarafından beğeni ile karşılanmaktadır.

Hijyenik Özelliklere Sahip Afyon Mescid Halıları

Afyon ilinde camii yapılarında uygulamasını gerçekleştirdiğimiz cami halısı Afyon hizmetlerimiz gibi mescid halılarında da hizmet sunuyoruz. Bu noktada Afyon ilinde kullanılmakta olan birçok mescid içinde Afyonmescid halısı ürünlerimiz ile hijyenik özelliklere sahip bir kullanım sunuyoruz. İl genelinde tercih edilen mescid halıları Afyon seçeneklerimiz kolay bir temizlik sağlayan ve uzun süre temizlik işlemleri ile yapısında bozulma görülmeyen dayanıklı ürünler arasından seçilmektedir. Özellikle Afyon ilinin soğuk hava koşullarına ve sert kış şartlarına karşı cami ve mescitlerde daha sıcak ve ılık bir ortam oluşturan mescid halısı Afyon ürünlerimiz şehrin kullanım koşullarına uygun olarak yün cami halısı gibi ürünler arasından tercih edilmektedir.

Cami Ve Mescitlerde Kültüre Uygun Afyon Mescit Halıları

Afyon ilinde halk tarafından sürekli bir şekilde kullanılmakta olan camii ve mescid yapılarının kültürel özelliklerinin ve tarihi yapılarının doğru bir şekilde kullanılması ve korunması için birçok noktaya dikkat edilmelidir. Bizde firma prensiplerimiz gereği camilerin ve mescitlerin kültürel yapılarını korumak adına Afyonmescid halıları seçiminde yün veya akrilik ürünleri uygularken bu özelliklere dikkat ederek işlem gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle halı ürünlerimizde renk, desen, dokuma ve uygulama özelliklerine dikkat ederek camilerin mimari yapıları ve doku özelliklerine uyumlu kullanımlar sunmaya özellikle önem gösteriyoruz.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir