Akrilik Cami Halısı Nedir?
İnsanların toplu olarak bulunduğu ve ibadetlerini gerçekleştirdiği kutsal mekanlardan biri olan camiler, her geçen gün binlerce insan tarafından ziyaret edildiğinden dolayı sık kullanıma bağlı olarak içerisinde bulunan kullanım eşyaları da eskimektedir. Halılar camilerin en önemli unsuru olmakla birlikte şüphesiz en çabuk eskiyen ve yıpranan materyallerdir. Bu sebeple sık sık yenilenmektedir. Genel olarak kullanım şekline bağlı olarak en sık tercih edilen akrilik cami halısı, sentetik bir yapıda olup kimyasal bir dokusu olan ve çevreye ve insana hiçbir zararı bulunmayan, bir maddeden üretilmektedir. Çok kolay ve hızlı temizlenmesinden uygun maliyet imkânına sahip olan bu tür halılar diğer halı türlerine göre genellikle camilerde sıklıkla kullanılmaktadır.
Akrilik Cami Halısı ve Avantajları
Camilerde kullanılan halılar, uzun zamanlı kullanım ve kullanım durumuna göre en hızlı eskiyen ve yıpranan materyaller arasındadır. Bu durumda camilerin baştan başa halı ile kaplanmasında tercih edilen halının özellikleri ve avantajları oldukça önemlidir. Hemen hemen birçok camide bulunan akrilik cami halısı sağladığı birtakım avantajları ile günümüzde en çok tercih edilen halı türlerinden biri olmuştur. Bunun en önemli nedenleri şu şekildedir:
Namaz kılarken ya da oturma durumunda rahatsızlık vermemekte olup oldukça konforlu bir yapısı bulunmaktadır.
Uzun ömürlü bir halı türüdür.
Güneş, yüksek ısı ya da soğukta ayrıca bir yıpranma yapmamakta ve bu tür dış etkilere karşı oldukça dayanıklı bir yapıdadır.
Kir tutmayan özel bir maddeden yapılmanın yanı sıra benzeri durumlarda ise kolaylıkla temizlenmektedir.
Farklı Model ve Desenlerde Akrilik Cami Halısı
Sıklıkla tercih edilen cami halılarından olan akrilik halılar, Sönmez Halı farkı ile caminin hem iç hem de dış yapısına uygun olarak birçok farklı renkte, motifte ve desende bulunmaktadır. Bunun yanı sıra akrilik cami halısı için aynı zamanda her camiye uygun boyutta bir kesim imkânı da sunan Sönmez Halı garantisi ile camiler için hazırlanan bu özel halılar uzun yıllar yıpranmaya, eskimeye ve aşınmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Cami halıları ile ilgili tüm bilgiler için internet sitesi ya da telefon ile arayarak bilgi alınmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir