Akrilik Cami Halısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Günlük yaşamda dini vecibeleri yerine getirmek için kullanılan ibadet yerlerinden biri olan camiler, günlük yaşamda bireylerin sıklıkla ziyaret ettiği ve vakit geçirdiği mekanlar olarak da bilinmektedir. Özellikle namaz vakitleri, Cuma ve bayram namazları, mevlüt ve kandil zamanları her kesimden Müslümanın bir arada olduğu özel günler olarak bilinmekte olup sıklıkla ziyaret edilen yerlerin başında geldiği için de camiler fiziksel olarak yıpranabilmektedir. Camilerin en önemli unsuru olan cami halıları ise bu durumda yenilenmesi gereken önemli kullanım eşyalarının başında gelmektedir. Özellikle akrilik cami halısı sıklıkla tercih edilmekte olmasının yanı sıra cami halısı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurarak halı seçimi yapılmalıdır.
Akrilik Cami Halısı ve Özellikleri
Akrilik, sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan kimyasal bir bileşikten yapılmakta olup fiyat açısından uygun oldukları için cami halısı yenilemeleri için sıklıkla tercihe edilmektedir. Bu halı türünde bulunan özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:
Halı desenleri, motif ve renkleri canlı bir görünüme sahiptir.
Pamuklu olmadığı için, halıda tüylenme yapmamaktadır.
Sentetik bir malzemeden yapıldığı için temizlenmesi de oldukça kolaydır.
Hafif bir yapısı olduğundan dolayı otururken rahatsız etmemektedir.
Koku yapmamakta olup leke tutmamaktadır.
Tüm bu özelliklerinden ötürü akrilik cami halısı günümüz camilerinde en çok tercih edilen halı türlerinin başında gelmekte olup aynı zamanda uygun fiyat avantajı da sağlamaktadır.
Sönmez Akrilik Cami Halısı
Uzun yıllardır sektörde halı satışı üzerinde hizmet veren Sönmez Halı, cami halıları başta olmak üzere uygun fiyat avantajı ile birçok türde, desende ve modelde halı satışı gerçekleştirmektedir. Her geçen gün binlerce insanın ziyaret ettiği camilerde halıların bakımı ve yenilenmesi işlemleri de kaçınılmaz olmaktadır. Bu sebeple kaliteli ve aynı zamanda ekonomik cami halısı tercihi önemli rol oynamaktadır. Özellikle camilerde mutlaka yenilenmesi gereken akrilik cami halısı, en uygun fiyat, motif ve renkte Sönmez Halı’da yer almaktadır. Cami halıları için tüm detaylı bilgileri Sönmez Halı internet adresinden öğrenebileceğiniz gibi telefon ile arayarak da bilgi almanız mümkündür.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.