antalya cami halısı

Antalya Cami Halısı

Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri Antalya,kent merkezinde ve ilçelerinde bulunan camilerinde cami halısı Antalya estetiği ile göz dolduran bir kenttir. Antalya aynı zamanda Türkiye’nin turizm noktasında en önemli kentlerinden biridir. Akdeniz’in körfez kentlerinden biri olan Antalya; Kemer, Side, Alanya ve Manavgat gibi ilçeleriyle turizm noktasında çok önemli işletmelere ve plajlara sahiptir. Bu özellikleriyle her yıl yerli ve yabancı on binlerce turistin seyahat gerçekleştirdiği Antalya’da gerek Selçuklu döneminden gerek Osmanlı İmparatorluğu döneminde kalan camilerde ve modern mimari ile inşa edilen camilerde antalya cami halısı uygulamaları önemli bir yere sahiptir.

Antalya Cami Mimarileri Ve Cami Halıları

Antalya ilinde yerleşim yapısı Antik Yunan dönemlerinden günümüze kadar sürdürülmüş ve birçok medeniyet tarafından özel olarak tercih edilmiş bir kent yapısı kurulmuştur. Anadolu’nun İslami sürece geçişi ile birlikte Öncelikle Selçuklu Devleti ve daha sonra diğer beylikler ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehirde birçok cami inşa edilmiş ve bu camilerin büyük bir kısmı günümüze kadar ulaştırılmıştır. Firmamız tarafından Antalya’da örnek olabilecek nitelikte; Antalya Finike Merkez Ömer Ulutaş Camii, Antalya Kaş Kasaba Nasreddin Camii,Antalya Kaş Yeniköy Merkez Camii, Antalya Muratpaşa Merkez Fatih Cami, Antalya Gündoğmuş Çayırözü Köyü Camii, Antalya Alanya Hacı Baba Cami gibi birçok camide cami halıları Antalya uygulamaları gerçekleştirilmiştir. Bu camiler Antalya’nın modern yapısı içerisinde önemli bir yere sahip olan ve tarihi nitelikteki camiler olarak düzenli bir şekilde mimari ile işlenmiş ve günümüze kadar korunmuş yapılardır. Daha fazlası için referanslar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya Merkezi’nde bulunan ve ilçelerinde bulunan sayılan bu camiler gibi birçok camiide de firmamız tarafından cami halısı Antalya uygulamaları gerçekleştirilebilir. Camii halısı uygulamaları kentlerin mimari yapıları ve kültürel yapıları göz önünde bulundurularak düzenli bir şekilde tercih edilmeli ve uygulanmalıdır. Bu nedenle Antalya ilinde yer alan Murat Paşa Camii, Bahri Bey Cami,Kesik Minare Camii, Alaaddin Cami, Cafer Ağa Camisi, Ayanağa Camii, Ahi Yusuf Cami, Hacı Zeliha Mescidi ve Süleymaniye Camii birçok yapıda da Antalya cami halıları uygulamaları için özenli bir seçim gerçekleştirilmelidir.

Antalya Camilerinde Estetik Uygulamalar

Antalya ilinde gerçekleştirdiğimizhalı uygulamalarında önem verdiğimiz noktalardan biri de estetik sonuçlar elde edilmesidir. Çünkü cami yapılarında ister eski dönem Türk mimarisi ister yeni dönem Türk mimarisi görülsün mutlak bu şekilde mimari doku ve diğer niteliklerle uygun bir şekilde halı uygulamaları yapılmalıdır. Antalya Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olarak her noktada en doğrusunu ve kalitelisini hak etmekte ve bu sayede daha nitelikli bir kent haline gelmektedir. Bu değerlere mutlak saygı gösteren firmamız Antalya camilerinde gerçekleştirdiği halı uygulamalarında yüksek estetik özelliklere sahip ve her noktasında farkını gösteren ürünler kullanmaktadır. Bu kapsamda birçok tarihi ve modern camii mimari yapıların da cami halısı Antalya uygulamaları gerçekleştirirken farklı noktalara dikkat ederek işlem yapıyoruz.

Camii halılarının yapının özelliklerine uygun bir şekilde döşenmesi için hizmet veren bir firma olarak işlemleri gerçekleştiren personellerimize de yüksek özen gösteriyoruz. Personellerimiz gerçekleştirdiğimiz halı tercihlerini hiç bir boşluk bulunmadan ve ustalıkla zeminlerde döşemektedir. Camilerde estetik özellikle uyum sağlaması amacıyla halı seçimlerimizde renk, doku, desen ve boyut gibi ayrıntılara yüksek özen gösteriyoruz. Bu noktada cami halıları seçiminde yün veya akrilik günler arasından tercih gerçekleştirirken bizim ile iletişime geçen ibadet kurumları hangi ürünlerin daha uyumlu ve dayanıklı olacağı noktasında tarafımızdan bilgi alıyor.

Antalya Camilerinde Ve Mescitlerinde Tertemiz Halılar

İklim koşulları gereği ile yaz aylarında çok sıcak ve nemli kış aylarında ise ılıman bir yapıya sahip olan Antalya, temizlik noktasında da sıklıkla işlem yapılması gereken bir kenttir. Bu temizlik işlemlerinin tüm kurumlarda uygulanması gibi ibadethanelerde de düzenli bir şekilde uygulanması gerekir. Özellikle kent merkezlerinde camilere göre çok daha yoğun bir kullanım görülen ve günlük olarak birçok insanın tercih ettiği mescid yapıları da doğru bir şekilde temizlenmelidir. Temizlik ve üretim özelliklerine dikkat ederek Antalya mescid halısı seçimleri yapılırken üretim malzemesi ve renk seçimleri de önemli bir yer tutmaktadır. Tercih edilen yün veya akrilik Antalya mescid halıları farklı özellikleri ile iklim koşullarına ve temizlik imkanlarına uyum sağlayacaktır.

Antalya ilinde camilerde ve mescitlerde halı uygulamaları gerçekleştirirken ustalarımız tarafından ilerleyen dönemlerde ürünlerin dayanıklılıklarının nasıl arttırılacağı ve temizlik işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceği kurum sorumlularına bildirilmektedir. Tarafımızdan verilen bilgiye uygun olarak mescid halısı Antalya temizliklerini gerçekleştiren görevliler özellikle rutin bir şekilde elektrik süpürgesi kullanarak temizlik yapmakta ve belirli dönemlerde kurumsal hizmetler alarak halıların yıkanmasını da sağlamaktadır. Bu sayede yapısal özellikleri ile estetik ve uyum oluşturan ve üretim malzemesi ile yüksek dayanıklılığa sahip olan mescid halıları Antalya ürünleri uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanılabilecek bir yapıya kavuşmaktadır. Camilerde ve mescitlerde kullanılan halılar İslam dininin kurallarına göre de sürekli temiz tutulması gereken ayrıntılardır.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir