artvin cami halısı

Artvin Cami Halısı

Artvin ilinde yer alan ibadet kurumlarında cami halısı Artvin uygulamaları önemli bir yere sahiptir. Artvin, Karadeniz Bölgesi’nin doğu kısmında yer alan ve ülkenin sınır ucunda bulunan kentlerinden biridir. Merkezi noktalara uzak olan bir şehir olduğundan tarihi yapıların estetiği ile ve doğal güzellikleriyle göz doldurmaktadır. Kalabalık olmayan nüfusu ve geniş  kent yapısı ile Artvin, tam olarak belirlenememekle birlikte M.Ö.3000-3600 yılları arasında medeniyet izlerine rastlanmış bir bölgedir. Ticaret ve tarım noktasında dezavantajlar bulunan şehirde genel olarak yayla turizmi önemli turizm dalları arasında yerini korumaktadır. Şehre bağlı olan Hopa, Ardanuç, Arhavi, Borçka, Murgul, Şavşat ve Yusufeli ilçeleri doğal güzelliklere sahip olmakla birlikte Artvin’in turistik yapısına da katkı sağlamaktadırlar.

Artvin ilindeki farklı ibadet kurumlarında Artvin cami halısı uygulamaları için daha önceki senelerde yaptığımız görüşmeler sonrasında kentteki cami yapıları hakkında geniş bilgi sahibi olduk. Birçok Türk beyliği tarafından ele geçirilen ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde ülkemiz topraklarına dahil olan Artvin, eski dönemlerde Çoruh ismini alırken 1936 yılında belirli ilçelerle birlikte Artvin adıyla İl olmuştur. Kentte bulunan camiler arsında; Çarşı Merkez Camii, Salih Bey Çayağzı Cami Zeytinlik Camii, Oruçlu Cami, İskender Paşa Camii, Arhavi Ortacalar Merkez Cami, Borçka Muratlı Camii, Orta Hopa Cami, Şavşat Kocabey Camii ve Yusufeli Demirkent Camii gibi yapılar Osmanlı dönemlerinden bu yana özelliklerini korumuş ve halen ibadet gerçekleştirilen camilerdir. Bu yapıların ana özellikleri korunmakla birlikte kullanılacak cami halısı Artvin seçenekleri içinde firmamız gibi nitelikli hizmetler sunan bir işletmenin hizmet sunması gerekmektedir.

Artvin Cami Halıları Yeniden Şekilleniyor

Türkiye’nin en yüksek teknolojilerine sahip ve en kapsamlı cami halısı üretimlerini gerçekleştiren firmamız üretim, görüşme, satış ve uygulama sırasında nitelikli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Artvin’de onlarca tarihi ve modern cami arasında birçok kurum Artvin cami halıları için firmamız ile görüşmektedir. Firmamız bu noktada cami halılarının yenilenmesi veya ilk defa halı döşeme uygulamalarının yapılması için çok farklı bir şekilde modellemeler ve özel üretimler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda camilerin cami halıları Artvin uygulamaları için öncelikle camilerde keşif çalışması yaparak net boyutları ve yapıya uygun olan üretim özelliklerini belirliyoruz. Daha sonraki aşamada her cami için özel olarak yapılan üretimler ile yapılarda profesyonel bir şekilde döşeme işlemleri uyguluyoruz.

Artvin Cami Halılarında Üstün Temizlik

Camiler İslamiyet dinine uygun olarak temiz bir şekilde kullanılması gereken mekanlardır. Camilerde gerçekleştirilen temizlik işlemlerinde öncelikli olarak kullanılan halıların temizlenmesi ve hijyenik bir hale getirilmesi bulunmaktadır. Bu noktada firmamızın özel malzemeler ile üretimlerini gerçekleştirdiği cami halıları kolay bir şekilde temizlenebilen bir yapıdadır. Üretim malzemeleri arasında yün veya akrilik gibi farklı seçenekler bulunan halılarımız camive diğer ibadet kurumlarında Artvin mescid halıları olarak tercih edilmektedir. Bu sayede camilerde kolay bir şekilde temizlik yapılması ve uzun ömürlü bir kullanım sağlaması mümkündür.

Artvin Mescitlerinde Halı Estetiği

Camiler kadar her gün yoğun bir şekilde kullanım gösterilen mescitlerde de cami halısı Artvin uygulamaları gibi özel bir şekilde uygulama yapılmalıdır. Mescitler genellikle yoğun kullanılan yerlerde inşa edilmiş ve Artvin mescid halısı seçimi doğru yapılması gereken bölgelerdir. Bu ibadet alanlarında uzun yıllar kullanılabilecek, kolayca temizlenebilecek ve görüntü estetiği ile yapıda ferahlık oluşturacak mescid halısı Artvin seçimleri yapılmalıdır. Firmamız hem estetik anlamda hem de kalite anlamında yüksek değerlere sahip olan üretimler gerçekleştirmektedir. Bu sayede ürünlerimiz arasında her noktada kalite ile mescid halıları Artvin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir