giresun cami halısı

Giresun Cami Halısı

Bütün camilerin hem şık hem de daha temiz olmaları için cami halısı Giresun konsepti ile yapmış olduğumuz üretimler son derece beğenilmektedir. Karadeniz’in İncisi sayılan Giresun kentinde de birçok camide bizim üretimimizden istifade edilmekte böylece yüz güldüren sonuçlara imza atılmaktadır. Bilindiği üzere Giresun Miletos kolonisi tarafından kurulmuş 1300’lü yıllarda Türk yurdu haline getirilmiş çok şirin bir beldedir.Mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu Giresun aynı zamanda 1500’lü yıllardan itibaren Osmanlı tarihine de ışık tutmaktadır. Bu sebeple Giresun ilinde birçok tarihi yapının yanı sıra oldukça kaliteli ve güzel manevi camilerimizde bulunmaktadır.Bu camiler arasında yer alan Şebinkarahisar ilçesindeki Fatih Camii Fatih Sultan Mehmet’in emriyle yaptırılmış olan son derece güzel bir Osmanlı eseridir. Giresun merkez Kale Camisi de 1830 yılında DizdarzadeEmetullah Hanım tarafından yaptırılmıştır. Giresun Merkez Hacı Hüseyin Camii, Giresun Kale Camisi, Soğuksu Camisi, Şeyh Keramettin Camisi, Fahrettin Behramşah Camisi ise kentte bulunan diğer tarihi camiler arasında yer almaktadır.

Cami Halısı Giresun Konseptinde Modern Üretim Tarzları

Uzun yıllardır cami halıları üreterek ülkenin dört bir yanında kaliteli sonuçlara imza attığımız gibi cami halısı Giresun konseptinde de en modern ve geleneksel üretimlerimiz bulunmaktadır.Üretim tarzımızda sürekli olarak yeni ve daha iyiyi araştırdığımız için en modern uygulama olan Face of Face dokuma sistemi Sönmez Halının yün ve akrilik halılarında devreye girmektedir. Böylece yün halılarda son derece efektif sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca camilerdeki natürel havanın daha güzel bir şekilde hissedilebilmesi için saf yapak yün veya Yeni Zelanda yünü tercih edilmektedir. Akrilik halıların uzun ömürlü olması ve renk parlaklığı birçok müşterimizi cezbetmektedir.Bu noktada da elyaf akrilik Sönmez Halının üretim konseptinde ön plana çıkmaktadır. Cami halısı Giresun konseptinde yer alan bütün ürünlerimizde fiksaj ve buhar işleminden geçirilmekte olan yün iplikler sayesinde hem kolay bir dokuma gerçekleşmekte hem de ortaya çıkan halılar son derece dayanıklı ve güzel olmaktadır. Böylece üretim konseptimizde bulunan bütün halılarda antibakteriyel özellikler sağlanmaktadır.Antibakteriyel özelliğin sağlanabilmesi için son derece sık bir dokuma sistemi Sönmez Halı tarafından gözetilmektedir. Buna göre yün ve akrilik halıların metrekaresinde 409200 ilmek bulunmaktadır. Son derece sık olan halılar bu yönüyle halı tozlarına, akarlarına ve bakterilerine karşıda direnç kazanmaktadır.Giresun cami halısı konseptinde yer alan bütün ürünlerimizde atkı ve örgü kalitesinde de dünya standartları tercih edilmektedir. Bu sayede üretim konseptimizden çıkmış olan bütün halılar hem hijyenik hem de uzun ömürlü olmaktadır.

Giresun Cami Halıları Üretiminde Garanti Standartları

Bizim için camilerin hem rahat ve konforlu hem de estetik bir şekilde döşenmesi son derece önemlidir. Bu sebeple Giresun cami halıları üretiminde bir takım ön testler ile birlikte halılar üretim aşamasında denetimden geçirilmektedir.Yapmış olduğumuz dayanıklılık testleri için son derece geliştirilmiş olan bir laboratuvar sonuçları kullanılmaktadır. 400  bin devirde test edilen halılarımızdaki dayanıklılık yüksekliği 5 olarak çıkmaktadır ki en yüksekte değer zaten 5’dir. Bu sebeple Sönmez Halının üretim konseptinden çıkmış olan halılar son derece dayanıklı modeller olduğu için uzunca bir süre camiye hizmet edecektir. Ayrıca yapılan testlerde üretim bandından çıkan halılarınızın tamamında güve yemezlik ve boya solmazlık özelliği de bulunmaktadır.Giresun mescid halısı üretim portföyündeki bütün halıların renkleri son derece canlıdır.Renk canlılığını uzun süre muhafaza edebilmesi için özel tekniklerle imal etmiş olduğumuz ipliklerden üretilen halılar boya solmazlık garantisiyle cami cemaatinin de beğenisini kazanmaktadır.Ayrıca camideki cemaatin çok rahat bir şekilde oturup ibadetini yapabilmesi için hav çekmezlik özelliği de Sönmez Halının üretim bandında bulunmaktadır. Böylece cami halıları Giresun uygulamaları yıkandıktan sonra bile formunu uzun bir süre koruyacaktır. Özellikleakrilik halılarda gözetmekte olduğumuz üretim tarzı sebebiyle çok kolay bir şekilde temizleme ve yıkanma söz konusu olmaktadır.Gerek yün halılar gerekse akrilik halılar yıkandıktan sonra neme karşı dayanıklı üretildiğinden dolayı tiftiklenme keçeleşme gibi sorunlar ortaya çıkartmamaktadır.

Giresun Mescit Halıları Tasarım Opsiyonları

Bütün Giresun mescid halıları üretiminde hijyen ve dayanıklılık bakımından hiçbir sorun yaşamayan müşterilerimiz tasarım bakımından da geniş bir ürün yelpazesi ile tercih rahatlığı yaşamaktadır. Eğer kararsız kalınırsa internet sitemizde bulunan online halı döşeme opsiyonundan faydalanabilmektedir. Böylece tercih edecekleri halı tasarımının ve renginin camilerinde nasıl duracağına sanal bir platformda görerek karar vermek son derece kolay olacaktır. Ayrıca mescid halısı Giresun üretimlerimizde göbekli modeller özellikle küçük camiler için tavsiye edilmektedir. Daha büyük olan camilerde hem rahat kullanım hem de saf düzeninin sağlanabilmesi için saflı ve seccadeli olan mescid halıları Giresun ürünlerimize mutlaka göz atmalısınız. Böylece hiçbir sıkıntı yaşamadan çok kolay bir şekilde sipariş verecek olduğunuz ürünleri oldukça ekonomik fiyatlara satın almanız mümkün olacaktır.Camiler hak ettiği kalitedeki halılara her bütçeye hitap eden çözümlerimiz ile kavuşmaktadır.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

One Response to Giresun Cami Halısı
  1. Çamoluk Alıssız köyü camii için yün halı almak istiyoruz katalog gönderir misiniz ?


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir