bursa cami halısı

Bursa Cami Halısı

Bursa, Anadolu’nun Osmanlı İmparatorluğu etkisinin en fazla görüldüğü kentlerinden biri olarak hem sahip olduğu yapılar hem de cami halısı Bursa uygulamaları ile ilgi çekici bir konumdadır. Bursa ilinde yer alan turistik değerler özellikle Uludağ, kaplıcalar ve Osmanlı mimarisi üzerinden şekillenmektedir. Osmanlı’nın bir dönem başkent olarak kullandığı Bursa ilinde bu dönemde ve daha sonraki dönemlerde çok büyük külliyeler, cami, medrese,imaret, han ve hamamlar inşa ettirilmiştir. Özellikle Osmanlı’nın kurucu padişahları olan Orhan Bey ve Osman Bey tarafından bu bölgede ikamet edilmesi, türbelerinin Bursa ilinde bulunması ve Bursa üzerindeki mimari etkileri şehre ayrı bir turistik özellik katmıştır.

Bursa, sahip olduğu bir estetik yapısı ile birlikte buna bağlı olarak Bursa cami halıları noktasında da nitelikli hizmetlere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacın kaliteli bir şekilde sağlanması için firmamız tarafından özel üretimler gerçekleştirerek camilerde halı uygulamaları yapılmaktadır. Bursa ilinde yer alan ve çok yüksek öneme sahip olan,Bursa Ulu Camii, Bursa Yeşil Cami, Emir Sultan Camii, Muradiye Külliyesi, İznik Yeşil Cami, Hüdavendigar Camii ve Orhan Bey Cami gibi yapılardaözenli uygulamalar için firmamız gibi cami halıları Bursa noktasında yüksek özen gösteren firmalardan hizmet alınmalıdır. Üretim hanelerimizde kullandığımız en yüksek ve son teknolojiler sayesinde yüksek kalite standartlarına sahip ve farklı üretim malzemeleri ile hazırlanan ürünler ortaya çıkarıyoruz. Üretim kalitesinden asla taviz vermeden tüm halılarımızı aynı standart ile üreterek Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde cami halısı uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Bursa Cami Halısı İçin Özel Üretimler

Bursa’da yer alan ve Türkiye’nin sayılı yapıları arasında bulunan birçok Osmanlı dönemi mimarisi cami için yapının estetik özelliklerine ve dokusuna uygun bir şekilde halı seçimi yapılmalıdır. Bu yapılarda uygulanacak cami halısı Bursa işlemleri firmamız gibi özel aşamalarla işlem gerçekleştirilen firmalar üzerinden yapılarak avantaj elde edilebilir. Firmamız, ibadethaneler için Bursa mescid halısı gibi hizmetler verirken özel olarak gerçekleştirdiği incelemeler sonrasında camilerde ibadet düzeninin sağlanması için ve safların daha düzenli kurulabilmesi için seccade görünümlerine sahip desenli ve intizamlı üretimler gerçekleştiriyor. Üretimini yapmış olduğumuz halılar camilerde her noktada simetrik bir şekilde uygulanarak cami yapısında bir bütünlük oluşturmaktadır.

Bursa Cami Halısı İçin Osmanlı Motifleri

Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli kentlerinden biri olan Bursa ili için gerçekleştirdiğimiz halı üretimlerinde Osmanlı motifleri kullanarakcamilerde kültürel yapının sürdürülmesini sağlıyoruz.Bu noktada tasarım uzmanlarımız tarafından özel bir şekilde gerçekleştirilen Bursa cami halısı tasarımları camilerde estetik bir görünüm oluşturuyor. Uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizde en son teknolojileri kullanarak en kaliteli ürünleri en kısa sürede üretiyoruz. Bursa ilinde modern mimari ile inşa edilen camilerde ve mescitlerde de mescid halısı Bursa tercihlerinin aynı şekilde estetiğe sahip olması için görselliğe önem vererek İslami yapılara uygun bir üretim sağlıyoruz.

Cami halılarında estetik görünüm kadar önem arz eden diğer bir konu olan dayanıklı ve temiz kullanım içinde üretim malzemeleri ve uygulama şekillerine yüksek özen gösteriyoruz. Ürün çeşitlerimiz arasında yer alan alternatiflerden seçim yapılan ibadet kurumlarımız camilerin yapısına ve dokusuna uygun bir şekilde cami halısı Bursa tercihlerini gerçekleştirdikten sonra uygulamaların yapılmasında profesyonel ekipler sağlayarak hatasız ve simetrik bir şekilde halı döşeme işlemleri sağlıyoruz. Döşeme işlemlerinde zemin ile halı arasında en doğru yalıtım işleminin sağlaması için kullandığımız malzemeler sayesinde soğuk hava koşullarına karşı da halıların yalıtım imkanın sağlayabilmesi bulunmaktadır.

Bursa Mescit Halılarında Ekonomik Uygulamalar

Bursa ilinde ibadet kurumları tarafından firmamız üzerinden halı siparişleri gerçekleştirildiğinde kullandığımız yün veya akrilik malzemeler arasından seçim yapılabilir. Yapılan seçime uygun olarak özelhalı üretimleri gerçekleştirilirken boyut hesaplamaları yapılmakta ve desenler oluşturularak uygulama gerçekleştirilmektedir. Yün halılar çok daha uzun yıllar boyunca kullanılabilen ve yapısı itibariyle soğuk etkisini daha az hissettiren ürünlerdir. Renk ve doku noktasında daha estetik bir görünüm sağlamaları ve kolay temizlenebilmeleri sayesinde akrilik cami halıları ayrı bir tercih sebebidir. Firmamız tarafından yün veya akrilik malzeme ile üretilen Bursa mescid halıları ekonomik bir şekilde uygulamaları gerçekleştirilerek ibadet kurumlarında avantaj sağlamaktadır.

Taleplerin gerçekleştirilmesi sonrasında firmamızın uzman kadroları tarafından camilerde ve mescitlerde yapılan keşifler sonrasında net boyutlar elde edilerek üretim malzemeleri belirlenmekte ve bu noktada hesaplamalar yapılmaktadır. Bu hesaplamalara bağlı olarak ekonomik bir şekilde gerçekleştirilen mescid halıları Bursa işlemleri hem tarihi yapılarda hem de modern mimari yapılarda uygun bir kullanım oluşturmaktadır. Üretimlerimizi, halıların uzun yıllar boyunca aşınmayacak, leke tutmayacak ve kolaylıkla temizlenebilecek özelliklere sahip olması için birçok farklı teknik ile yapıyoruz. Bu üretim teknikleri sayesinde kentin en büyük camilerinden mahalle aralarında bulunan cami ve mescitlerine kadar her noktada istenilen kalitede üretim gerçekleştirmekteyiz. Hata payının sıfıra indirilmesi için yüksek özen gösterdiğimiz halı üretimlerinde aynı zamanda konforlu bir kullanım da sağlamaktayız.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir