hakkari cami halısı

Hakkari Cami Halısı

Bütün camilerde kaliteli ve şık tasarımların ön plana çıktığı üretim konseptimiz içerisinde yer alan cami halısı Hakkari seçenekleri yüz güldürmektedir. Doğunungüzide kentlerinden olan Hakkâri geçmişten Urartu krallığının bir parçası iken daha sonra Pers İmparatorluğu’nun egemenliğine girdikten sonra Araplara da ev sahipliği yapar. Selçukluların kontrolünden sonra 1536 yılında Osmanlı toprağı haline gelir.Son derece dikkat çekici tarihi yapıların bulunduğu Hakkari aynı zamanda manevi anlamda da bir merkez halinde bulunmaktadır.İçerisinde birçok tarihi yapının bulunduğu Hakkari’de bulunan tarihi camiler şunlardır: Üzümcü Köyü Şeyh Ali Camii, Çukurca Emir Şaban Cami, Çukurca Süleyman peygamber Camii, Hızır peygamber Cami.Bu camilerin tamamı peygamberlere ev sahipliği yapmış olan son derece önemli manevi merkezler olarak günümüzde turistlerin akınına uğramaktadır.

Cami Halısı HakkariÜretim Kalitesi

Son derece kurumsal bir kimlik ile üretim yapmakta olan Sönmez Halı birçok kentte olduğu gibi cami halısı Hakkari konseptinde de birinci sınıf malzemelerden halı imal etmektedir. Camilerin kaliteli bir yaşam alanına dönüşmesi için çaba göstermekte olan kurumumuz hiçbir masraftan kaçınmamaktadır.Bu sebeple üretim merkezlerimize Entegre etmiş olduğumuz son derece modern makineler sayesinde sorunsuz bir şekilde halı imalatı yapılabilmektedir.En küçük camilerden devasa büyüklükteki Selatin camilerine kadar üretim yapabilecek kapasiteye sahip olan Sönmez Halının cami halısı Hakkari seçeneklerinde face of face dokuma tarzı uygulanmaktadır.Bu dokuma tarzının gereği olarak metrekare başına düşen ilmek sayısı 409200 olmaktadır. Oldukça sık olan ilmek sayısı ile üretmiş olduğumuz cami halıları Hakkari çok uzun zaman formunu korumakta hiçbir şekilde deformasyona uğramamaktadır.Ortak kullanım alanları olan camilerde gün içerisinde yüzlerce kişinin üstünde yürüdüğü oturup namaz kıldığı halılarımız tarak ve atkı üretim tarzı sebebiyle kendini salmayan ve kaliteli görünümünü 10 yıl sonra dahi muhafaza edebilen bir üretim konseptiyle imal edilmektedir.

Cami Halısı Hakkari ve Anti Bakteriyel Halılarımız

Sönmez Halının cami halısı Hakkari ürün yelpazesinde bulunan bütün ürünlerde anti bakteriyel özellikler bulunmaktadır.Camiler gün içerisinde sürekli olarak açılıp kapandığından dolayı halı akarı ve bakteri bakımından dayanıklı olan halılara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktadan hareket etmekte olan Sönmez Halının üretmiş olduğu bütün halılar referans özelliği taşımaktadır. Böylece hiçbir şekilde içerisinde istenmeyen maddelerin bulunmayacağı halılar son derece sağlıklı bir kullanımda ortaya çıkartmaktadır.Çeşitli rahatsızlıkları olanlar, solunum problemi taşıyanlar için üretilmiş olan halılarda güve yemezdik sertifikası da bulunmaktadır. Ayrıca halıların üretiminde devreye girmekte olan canlı renklerin uzun süre muhafaza edileceğinin garantisi olan boya solmazlık özelliği de Hakkari cami halısı modellerimizin tamamında yer almaktadır.

Halılarımızda yün ve akrilik üretim tarzını ön plana çıkartmaktayız.Yün halılarda kullanılan saf yapak yünü ve Yeni Zelanda yünü ortama hem natürel bir hava katmakta hem de istenen konforlu kullanımı ortaya çıkartmaktadır.Akrilik halılarda ise en kaliteli elyaf ve akrilik tercih edilerek akrilik üretim de gerçekleştirilmektedir.Hakkari cami halıları bu iki ana üretim tarzıyla imal edilmektedir. İmalatlarımızın tamamında %100 yün veya %50 yün %50 akrilik karışımları oluşturulurken fiksaj ve buhar işlemlerinden geçmiş olan ipliklerden halılar imal edilmektedir. Bu imalat tarzının halıya kazandırmış olduğu neme ve suya karşı dayanıklılık son derece önemli bir opsiyondur. Zira halıların yıkanması sırasında kullanılacak olan su ve deterjan sebebiyle halının ipliklerinde ve yapısında hiçbir şekilde deformasyon meydana gelmemektedir.Hav çekmezlik dediğimiz bu özellik bütün Hakkari mescid halısı konseptimizde yer almaktadır. Böylece defalarca kere yıkanmasına rağmen formunu koruyan halılar uzun bir süre cami cemaatine hizmet edecektir ve bu halıların sunmuş olduğu konfor ile birlikte çok rahat bir şekilde namaz kılınabilmektedir.

Hakkari Mescit Halıları Dekoratif Çözümleri

Sönmez Halı üretmiş olduğu halılarda modern uygulamalar sayesinde dayanıklılık ve uzun ömürlülük sağlanmıştır.Aynı zamanda anti bakteriyel özellik de taşıyan Hakkari mescid halıları diğer taraftan estetik çözümlere de ev sahipliği yapabilmektedir.Sönmez Halı müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çeşitli şekillerde kişiselleştirilebilir ürünler imal edebilmektedir. Ürünlerin imalatında Selçuklu Osmanlı figürleri kullanıldığı gibi geleneksel motiflere eşlik eden modern tasarımlarda üretim bandından çıkartılabilmektedir. Mescid halısı Hakkari çözümlerinde bunu sağlayabilmek için internet sitemizde bulunan online halı döşeme uygulaması son derece pratik bir çözümdür. Böylece müşterilerimiz sipariş vermeden önce vermiş oldukları halının camide nasıl duracağını görme fırsatını da elde etmektedirler. Mescid halıları Hakkari uygulamalarımızın tamamında alev almazlık sertifikası da bulunmaktadır. Ayrıca ışık karşısındaki dayanıklılığı da son derece yüksek olan halılarımız her türlü iklim ve coğrafyada kolay kullanım vaat etmektedir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

One Response to Hakkari Cami Halısı
  1. 48 metreye 35 metre dikdörtgen yün halı model farketmez küçük olduğu için. Gönderir misiniz


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir