aydın cami halısı

Aydın Cami Halısı

Aydın ülkemizde doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken güzide bir şehridir. Aydın özellikle tarihi olarak pek çok faaliyete ev sahipliği yapan bir bölgede bulunması nedeniyle farklı kültürlere ev sahipliği yapmaktadır. Antik çağlardan kalmış olan birçok kalıntı ve eser bulunmaktadır. Bazı alanlarda çok iyi korunmuş olan şehir kalıntıları bulunmaktadır. Aydın içerisinde Küçük Ada Kalesi, Arpaz Kalesi, Körteke Kalesi ve Cin Cin Kalesi bu eski alanlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra pek çok ada ve sahil kesimi doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Aydın merkezinde ve çevre şehirlerinde pek çok eski ve güzel camii örnekleri bulunmaktadır. Bey Camii, Ramazan Paşa Camii, Üveys Paşa Camii ve İlyas Bey Camii bunlar arasında en çok bilinenleridir.

Cami halısı Aydın seçenekleri camiler ve mescitler için özel ve kaliteli ürünler sunmaktadır. Camilerin içlerinin güzelliğini sağlamanın yanı sıra camii halıları ile de rahatlık ve huzur sağlanmaktadır. Cami halıları için gerekli olan şartlar Aydın cami halısı seçeneklerinde bulunmaktadır. Camilerin ihtiyaçları ve imkânları doğrultusundan gerekli seçim yapılarak halı işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kaliteli ve Uzun Ömürlü Cami Halıları

Cami halısı Aydın hizmetleri tüm cami ve mescidler için kaliteli ve sağlam halılar sunmaktadır. Camii halılarının taşıması gereken en önemli özellik olarak sağlamlık ve uzun ömürlülük görülmektedir. Özellikle yoğun şekilde kullanılması sebebi ile halıların uzun süre kullanılabilir olarak kalması önemlidir. Bunun için halıların dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Yün yada akrilik şeklinde üretimi gerçekleştirilen Aydın cami halıları sağlamlıkları ile dikkat çekmektedir. Cami halıları için önemli noktalardan bir tanesi olarak temizlik ve leke tutmamasıdır. Camiler Müslümanlar için ibadetlerin yapıldığı yani namazların kılındığı özel bir ibadethanedir. Bu alanlarda temizlik özellikle yerlerin temizliği önem taşımakta hatta dini olarak hüküm ifade etmektedir. Bunun içinde cami halıları temiz olmalı ve kolay şekilde leke tutmayacak malzemeden üretilmelidir. Cami halısı Aydın üretimlerinde halıların kolay bir şekilde kirlenmemesi ve çabuk temizlenebilmesi için özel üretim yapılmaktadır. Cami halılarının taşıması istenen özelliklerinden birisi olarak saf düzenini sağlaması görülmektedir. Halıların üzerindeki desen ve modelleri ile namaz saflarını düzgün tutabilmesi önem taşımaktadır. Ayrıca cami halılarının yumuşak olması, renginin kolay solmaması, deforme olmaması ve alev almaması gibi özellikleri beklenmektedir.

Cami Halıları Model ve Çeşitleri

Cami ve mescid halıları Aydın seçenekleri farklı malzemelerden üretilmektedir. Kalite ve fiyatlarına göre farklılık gösteren bu halı çeşitlerinde en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi olarak yün malzeme öne çıkmaktadır. Yün halılar uzun ömürlü ve sağlam ürünlerdir. Nemden, rutubetten ve güve gibi dış etkilerden kolay şekilde etkilenmeyen bir özelliği bulunmaktadır. Yünün doğal yapısı ve özel dokusu ile beğenilen bir yumuşaklığa sahiptir. Yün malzemeden yapılan halılar özellikle soğuk iklimlerde doğal bir yalıtım aracı görevi görmektedir. Yün halıların bakımları biraz daha zor olmakla birlikte iyi bakıldığı ve temizlendiği durumlarda uzun süre kullanılabilmektedir. Yün malzeme ile yapılan halılar diğer ürünlere göre daha pahalı olabilmektedir.

Cami halıları Aydın seçenekleri için en çok kullanılan malzemelerden birisi olarak akrilik öne çıkmaktadır. Akrilik sentetik yani doğal olmayan yollar ile üretilmekte olan bir malzemedir. Akrilik malzemeden üretilmekte olan halılar yün halılara en çok benzerlik gösteren ürünlerdir. Yumuşaklığı ve dokusu ile yünden çok farklı yoktur. Ayrıca dayanıklılığı ve sağlamlığı ile de benzer yapıdadır. Bunlara ek olarak akrilik halılar yün ürünlere göre daha kolay temizlenen ve leke tutmayan bir yapıya sahiptir. Akrilik halı modelleri yün malzemeye göre daha ekonomik bir üründür. Özellikle büyük alanlarda tercih edilebilir olmasının sebebi olarak bu görülmektedir. Ancak ilk kullanma sürecinde çok fazla tüylenme yapabileceği için alerjik bünyelerde olumsuz sonuçlar verebilmektedir.

Mescitler İçin Özel Halılar

Ülkemizde camiiler kadar mescitlerde yoğun kullanılmaktadır. Mescid halısı Aydın seçeneklerinde bu durumu da dikkate alarak özel halıların üretimini gerçekleştirmektedir. Mescidler genel olarak binaların alt katlarında ya da ayrı bir bölümlerinde yapılarak hizmet vermektedir. Mescidlerin bu özelliğinden dolayı genel olarak nem ve rutubet gibi durumları yaşaması normal görülmektedir. Aydın mescid halısı bu durumlardan etkilenmeyecek ve nem tutmayacak özelliklerde üretilmektedir. Mescit halıları için en çok tercih edilen halı türü olarak akrilik halılar öne çıkmaktadır. Aydın mescid halıları özel üretimleri, desenleri ve modelleri ile mescidlerde kullanılmak üzere sunulmaktadır.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir