Balıkesir Cami Halısı

Balıkesir ülkemizin batısında yer alan güzel bir şehirdir. Hem tarihi eserleri ve geçmişi hem de doğal güzellikleri ve kültürü ile Balıkesir çok köklü bir şehirdir. Balıkesir merkezi içerisinde çok farklı ve beğenilen doğal güzellikler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra deniz kenarı olan Edremit’in sahip olduğu pek çok güzel alan gezip dolaşmak ve dinlenmek isteyenler için en güzel tatil seçeneklerini sunmaktadır. Kaz Dağları ve Kuş Cenneti,  Balıkesir il sınırlarında olup pek çok kişiyi kendisine çekmektedir. Balıkesir tarihi eserleri ve camileri ile zengin bir kültüre sahiptir. Merkezde yer alan Zağnos Paşa Camisi, Yıldırım Camisi, Alaca Mescit Camisi gibi pek çok farklı ve güzel cami bulunmaktadır. Bunların yanı sıra diğer ilçelerde de pek çok farklı eser bulunmaktadır.

Camii halısı Balıkesir seçenekleri, camilerimiz için en ideal ve güzel halıları üretmek üzere hizmet vermektedir. Camii halıları, hem camilerin görüntüsü açısından önem taşımakta hem de sağlık ve dini açıdan ehemmiyete sahip olmaktadır. Balıkesir cami halısı, büyük ya da küçük fark etmeden her çeşit camii için halı üretimi gerçekleştirmektedir. Camii halısı Balıkesir ile Balıkesir Edremit Akşemsettin Camii ve Burhaniye İmko Camii halı tasarımları gerçekleştirilmiştir. Balıkesir referanslarımız da bu camilere ulaşabilir gezip görebilirsiniz.

Camii Halısı Özellikleri

Cami halısı Balıkesir seçenekleri, halıların ibadet edenlerin hem dini gereklerini yerine getirebilmelerini hem de halıların temiz bir şekilde kullanılabilir olmalarını sağlamaktadır. Öncelikle cami halıları Balıkesir, uzun süre ve yoğun şekilde kullanılacak olan halılardır. Evlerimizdeki halılardan farklı olarak pek çok kişi sürekli olarak halıların üzerine basacak ve ibadetlerini edecektir. Bu sebeple cami halılarının dayanıklı ve uzun süre kullanılabilecek sağlamlıkta olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra mescit gibi alanlarda da halılar kullanılmaktadır. Camiiler ile aynı amaçla hizmet vermekte olan mescitler için Balıkesir mescit halıları farklı seçeneklere sahiptir. Her iki seçenek içinde halıların sağlamlığı önem taşımaktadır.

Cami halıları için önem taşıyan hususlardan bir tanesi olarak halıların temizliği gelmektedir. Cami ve mescit halıları üzerine basılacak, oturulacak ve ibadet edilecek özel halılar olduğu için mutlaka mikrop toplamayacak, koku yapmayacak ve temiz kalacak özel şekilde üretilmelidir. Cami ve mescit halısı Balıkesir ile bu özellikler dikkate alınarak en ideal halı çeşitleri üretimleri gerçekleştirilerek sizlere ve ibadethanelere hizmet etmek üzere sunulmaktadır.

Camii Halısı Çeşitleri

Cami halıları ve genel olarak halılar üretildikleri malzemelere göre çeşitlendirilmektedir. Yün cami halıları Balıkesir, doğal yün ipliklerden üretilmektedir. Bu ürünler doğal yün malzemenin dayanıklı olması sayesinde uzun süre kullanılabilmektedir. Kolay şekilde aşınmayacağı ve iz oluşmayacağı için özellikle yoğun alanlarda tercih edilmektedir. Güzel bir görüntüsü olması nedeniyle yün halı çeşitleri herkes tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Doğal bir yalıtım sağlaması ve kolay bir şekilde alev almaması yün ipliklerin halılarda yoğun bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Güve yemez ilaçlar ile ilaçlama yapıldığında risk oluşturmadan kullanılabilmektedir. Olumsuz durum olarak ilk kullanımlarında tüylenme yapabilmektedir. Balıkesir mescit halıları üretiminde yün ipliklerde tercih edilmektedir.

Cami halısı tasarım ve üretimlerinde kullanılmakta olan diğer bir halı çeşidi olarak karşımıza akrilik çıkmaktadır. Akrilik iplikler sentetik ürünler olmakla birlikte yün ipliklere en yakın iplik çeşidi olarak görülmektedir. Yün kadar yumuşak ve dayanıklı olabilmektedir. Doğal yüne göre daha uygun fiyatlıdır. Rutubet ve küfe karşı uzun süre dayanıklılık göstermektedir. Akrilik Balıkesir mescit halısı leke tutmaz ve temizlik işleri kolay şekilde gerçekleştirilmekte olan bir halı çeşididir. Güneş ışıklarına karşı uzun süre dayanıklı olan akrilik halı çeşitleri renklerinin solmamasını garanti edebilmektedir. Nemi içerisinde barındırmaması sayesinde mescit gibi kapalı alanlarda ve camilerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sentetik ürün olması sebebi ile bazı kişiler tercihlerini yünden yana kullanmaktadır. Ayrıca alerji riskinin bulunduğu ve yün halılar gibi tüylenme oluşturabileceği de bilinmektedir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir