bitlis cami halısı

Bitlis Cami Halısı

Firmamız tarafından üretimi yapılan farklı çeşit ve kalitede cami halısı Bitlis camilerini estetik bir görünümle buluşturacaktır. Oldukça eski bir tarihe ve farklı medeniyetlere tanıklık etmiş bir şehir olarak Bitlis, tarihi ve kültürel yapıları ile birçok kişinin görmeyi arzuladığı şehirlerden biridir. Müze ve kale gibi tarihi yapılar ile hamam ve köprüler açısından oldukça zengin olan Bitlis aynı zamanda çok sayıda tarihi camiye de ev sahipliği yapmaktadır. Selçuklu döneminde yapılmış ve günümüze dek özelliğini kaybetmemiş türbe ve kümbetlerin yanında mimari yapısı ile dikkat çeken ve tarihi oldukça eskilere dayanan camiler arasında Ulu Camii, Gökmeydan Camii, Şerefiye Camii ve Külliyesi ile Ahlat İskender Paşa Camii yer almaktadır. Kullanılacak cami halısı Bitlis camilerininsanat eseri niteliğindeki işlemelerini ve tarihi mimarisini bozmayacak nitelikte olmalıdır. Tarihi dokunun doğallığını etkilememek için bu tür camilerde kullanılmak üzere firmamız tarafından Selçuklu ve Osmanlı’dan izler görebileceğiniz özel cami halıları üretilmektedir. Ürettiğimiz cami halıları Bitlis tarihi görünümüneyalnızca desen açısından değil renk ve doku açısından da uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır.

Çevre ve İklim Koşullarına Uygun Cami Halıları

Bir şehrin en önemli sembolleri arasında yer alan camiler ibadet ya da ziyaret maksadıyla sıklıkla ve pek çok kişi tarafından kullanılan mekânlardır. Bitlis de cami ve mescitler açısından zengin şehirlerimizden biridir. Sık kullanılmaları nedeniyle cami halısı Bitlis için öncelikle dayanıklı bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Dayanıklılığın yanı sıra çevre ve iklim koşullarının da halı malzemesinin belirlenmesinde göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Halılar nem ve kirlenmeye maruz kalarak yıpranan ürünler olduğundan çevre koşullarının dikkate alınması kullanım ömrünü belirleyen bir unsur olarak ne çıkmaktadır.Ürettiğimiz halılarda güve yemesi, boya solması ve hav çekmesi ile kullanıma bağlı sertleşmeyi engellemek üzere işlemler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca halılarımız alev almazlık gibi belirli standartlara bağlı olarak üretilmekte ve başta dayanıklılık ve ışık haslığı testi olmak üzere birçok testten geçirilmektedir. Halı sırtı apreleme işlemi ile de halılarımız bakteri ve küf yapmayan latexle kaplanarak dayanıklılığı ve ömrü artırılmaktadır.

Kullanılan ipin özelliği ve hav yüksekliği konforu ve kaliteyi belirleyen hususlardandır. Bitlis mescid halısı ve cami halısı üretiminde hav yüksekliğini fazla tutarak ibadet yerlerine gelen kişilerin daha uzun süre rahat zaman geçirebilmelerine olanak sağlıyoruz. Cami halısı için akrilik ya da yünden yapılmış modeller tercih edilebilmektedir. Uygun fiyatlı olduklarından dolayı ilgi gören akrilik halılarımızda talep doğrultusunda tasarım yapılabilmektedir. Bitlis mescid halıları için göbekli, saflı ya da seccadeli akrilik halılarımızdan birini tercih edebilirsiniz. Temizliğinin kolay olması ile de bu halılar kolaylık sağlayacaktır. Cami ve mescid halısı Bitlis için yün halı modellerimiz arasından da seçilebilmektedir. Kaliteli ve uzun ömürlü yün halılarımızda desen ve renk seçeneği yönünden zengin bir yelpaze sunmaktayız. Yün halılar temizlik kolaylığı, keçelenmeme ve koku yapmama özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir.

Cami Halılarında Kolay Temizlenebilme Önemli Bir Kriter

Cami ve mescitlerin estetik bir görüntüye sahip olmasına katkı yapan halıların temizliği döşeme yapılan alanın oldukça büyük olması sebebiyle önemli bir sorundur. Kolay temizlenebilen ve kir tutmayan malzemelerden kullanarak ürettiğimiz cami halıları ile temiz ve sağlıklı ibadet ortamları oluşturmak için çaba harcıyoruz. Cami ve mescid halıları Bitlis için aynı zamanda tarihi dokuya ve ibadethaneye duyulan saygının bir ifadesi olarak görüneceğinden kullanıldıkça keçeleşerek kötü bir görünüme yol açacak kalitesiz ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca koku yapmama ölçütü de ayakkabısız girilen ve yüz sürülen bu mekânlar için oldukça önemli bir husustur.

Camiye Yakışan Halı

Her cami kendine özgü mimari yapısı ve süslemeleri ile farklılık arz etmektedir. Bundan dolayı cami içerisinde kullanılacak halı model ve renklerinin bu yapıyı bozmaması estetik açıdan önem taşımaktadır. Firmamızda çok sayıda renk ve desen seçeneği ile cami halısı üretimi yapılmaktadır. En uygun Bitlis cami halısı model ve rengini belirleyebilmek için web sitemizde yer alan online halı döşeme uygulamasını kullanabilir ve sitemizde bulunan formu doldurarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Saf belirleyen çizgili halı modelleri yaygın olarak tercih edilmekle birlikte çizgili modellerimizde de çok sayıda desen seçeneği bulunmaktadır. Seccade desenli, çiçekli ya da sade halılarımızdan birini tercih edebilir veya firmamızla irtibat kurarak Bitlis cami halıları için sitemizde yer alan modeller dışında bir desen veya renkte üretim yapılmasını talep edebilirsiniz. Halılarımız için kullandığımız boyalar sağlığa zararlı ve kanserojen madde içermemekte olup ışık haslığı yüksek ithal ürünlerdir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir