Cami Halısı ve Montajı
Her gün binlerce kişi tarafından ibadet için ziyaret edilen ve bazı zamanlar toplu olarak dini etkinliklere de ev sahipliği yapan camilerin olmazsa olmaz unsurlularından birisi şüphesiz cami halılarıdır. Cami halılarının sıklıkla değiştirildiği görülmekle birlikte bunun neden hem halılarda oluşan yıpranma ve eskimişlik görüntüsü hem de sağlık açısından daha temiz ve hijyenik bir ibadet ortamı sunma fikri olarak ifade edilebilmektedir. Bu sebeple cami halısı montajı ile değiştirilen halılar, daha rahat ve temiz bir ibadet ortamı için oldukça önemli bir faktördür.
Her Boyuta Uygun Cami Halısı Montajı
Camiler içerisinde bulunan halılar belirli bir kullanım ömründen sonra değiştirilmektedir. Caminin yapısına ve kullanım tercihine göre halı türü belirlendikten sıra montaj işlemine gelmektedir. Montaj işlemi tecrübeli teknik elemanlar tarafından yapılmalıdır. Bu işlemi genel olarak şu şekilde ifade etmek mümkündür:
Öncelikle halının uygulanacağı alanın boyutları belirlenmekle birlikte ölçüm işlemi yapılmalıdır.
Halının uygulanacağı alanın altına uygun malzemeden altlık döşenmelidir.
Daha sonra uygun boyutlarda kesilen halılar mekânın şekline göre tek parça ya da birçok parça şeklinde tercih edilen yapıştırıcı madde ile yapıştırılmaktadır.
Genel olarak bir ya da üç saat arasında bir işlem olan cami halısı montajı alanında uzman teknik ekip ile hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Halının zemin üzerine monte dilmesi tamamlandıktan sonra ise yapıştırıcının etkisini göstermesi için dinlenme süresine ihtiyaç olmaktadır. Bu süre boyunca zemine temas edilmemelidir. Süre sonunda ise cami halısı tekrar kullanılabilir bir duruma gelmektedir.
Cami Halısı Çeşitleri ve Montajı
Farklı desen ve motiflerde Sönmez Halı farkı ile satılan cami halıları başta akrilik olmak üzere çeşitli malzemelerden, üstün kalite ile üretilmiştir. Bu sebeple tüylenme, leke tutma ya da çabuk eskime gibi durumlara az rastlanılmaktadır. Her boyutta ve ebatta kesilebilen cami halıları ayrıca birçok farklı renkte ve desende hizmete sunulmuştur. Hizmetleri arasında cami halısı montajı da bulunan Sönmez Halı, uzun yıllar kullanım garantisi ile eskiyen cami halılarının yenilenmesi için uygun fiyat avantajı ile fırsatlar sunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir