diyarbakır cami halısı

Diyarbakır cami halısı

Nüfusu ve yüzölçümü büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan Diyarbakır sadece günümüzde sahip olduğu potansiyelle değil aynı zamanda tarihi geçmişi ile kültürel açıdan en zengin yerleşim yerlerinden biri olduğu için cami halısı Diyarbakır en çok talep gören noktalardandır. Tarih boyunca üzerinde pek çok medeniyetin hayat bulduğu Diyarbakır özellikle 1.5 milyonu geçen nüfusu ve her geçen gün gelişen ekonomisi ile sadece Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin değil aynı zamanda Türkiye’nin de lider şehirlerinden biri olmaktadır. Çok eski bir tarihe sahip olması ile birlikte şehir için pek çok sayıda eski yapım cami ile modern tarzda anlayışların ortaya konduğu yeni camilerle karşılaşmak da söz konusu olabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan cami halısı Diyarbakır ihtiyacının karşılanmasına yönelik faaliyetlerimizle hizmet veriyoruz.

Diyarbakır’ın Önemli Camileri

Tarihin en eski yerleşim yerlerine yakın bir yerde konumlanmış olması ile birlikte üzerinde pek çok tarihi camiiyi barındırmakta olan Diyarbakır’da önde gelen camilere bakıldığında ilk sırada Ulu Cami gözükmektedir. Şehrin merkezinde yer alması ve geçmişi bilinmeyecek kadar eski olması ile bu cami Diyarbakır’ın sembol camilerinden biri olmuştur. Bunun yanı sıra cami halısıDiyarbakır bölgesi için Behram Paşa Cami, Şeyh Mutahhar Camii gibi son derece önemli tarihi yapılar için de sunulabilmektedir. Diyarbakır cami halısı yönüyle ortaya çıkan ihtiyaçlarının karşılanması için profesyonel olarak çalışmakta olan firmalar aradığında firmamız tüm kurumsal yapısıyla hizmet vermeye hazır halde beklemektedir. Kale Camii’nden Safa Cami ve Hazreti Süleyman Camii’ye kadar dört bir tarafı camilere çevrilmiş olan Diyarbakır için firmamız kaliteli ürünleri ile hizmet vermektedir.

Cami Halısında Profesyonel ve Kaliteli Hizmet

Firma olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana akrilik ve yün halı sektörü içindeki üretimlerimizde başta camiiler olmak üzere çeşitli alanlardaki halı ihtiyaçlarının karşılanması için çalışıyoruz. Diyarbakır cami halıları için yaptığımız çalışmalarda da akrilik ve yün cami halılarının kullanımı ile parlak renklere sahip olan, lekeleri tutmayan ve hiçbir şekilde koku yapmayıp çok kolay bir şekilde temizlenme özelliğine sahip olan halıları sizlere sunuyoruz. Bu cami halıları Diyarbakır bölgesinde sıklıkla hem günlük kullanımlar hem de turistik amaçlar için ziyaret edilen camiilerimiz için en ideal halılardan olmaktadır.

Estetik Çözümler Geliştiriyoruz!

Camilerin manevi atmosferlerinin olumsuz yönde etkilenmemesi adına özenle çalıştığımız işlerde Diyarbakır mescid halısı seçimlerinde müşterilerimize çok farklı seçenekler arasından seçim yapma fırsatını sunuyoruz. Burada müşterilerimiz kumaş seçimlerinden desen seçimlerine kadar pek çok detay konusunda kendi fikirleriyle hareket edebiliyorlar. İstenilen her cami ve mescid boyutuna uygun şekilde düzenlenebilen projeler sayesinde Diyarbakır mescid halıları her alana uygun şekilde sorunsuz olarak başarıyla üretilebilmektedir.

Camii halılarının kullanışlılığı kadar önemli olan bir diğer husus da halıların estetik açıdan caminin manevi ortamı, tarihi ve kültürü ile uyum içerisinde olmasıdır. Bu sebeple Türkiye şehirlerinde bulunan ve pek çoğu Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan camilerimiz için camilerin estetiğine göre ürünler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda mescid halısı Diyarbakır ilinde zaman zaman geçmişi en eski tarihlere dayanabilecek camilere kadar gidebildiği için son derece özenli tasarım çalışmalarının yapılması gerektiğinin bilincinde olarak hareket ediyoruz. Özellikle camii halılarında büyük camiler için halıların rengi ve düzeni konusunda ortaya çıkabilecek sorunların estetik anlamda ne tür kusurlar yaratacağının bilincinde olan firmamız özenle mescid halıları Diyarbakır çalışmalarını yapmaktadır. Büyük mekanlarda yoğun kullanımlar sonrasında ortaya çıkabilecek olan temizlik ile ilgili problemlerin en kısa sürede ortadan kaldırılması için kumaş özellikleri itibarıyla en kolay şekilde temizlenebilen ürünlere yer veriyoruz. Aşınma, ezilme, yıkanma ve güneş ışığı gibi pek çok dış faktöre karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan halılar sayesinde uzun süreli kullanımların sağlanması da mümkün olmaktadır. Firma olarak camiilerde sorunsuz şekilde kullanılabilecek halıların yer almasını sağlamak için hizmet vermeye devam ediyoruz.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir