erzurum cami halısı

Erzurum Cami Halısı

Son derece modern uygulamalarla cami halısı Erzurum konsepti ile ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Erzurum’da da son derece kaliteli hizmetlere imza atmaktayız. Erzurum kenti Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olmakla birlikte tarihi bakımdan da özellikle Osmanlı dönemine ayna tutmaktadır. Birçok tarihi eserin bulunduğu şehir demografik yapısı ile de son derece dikkat çekicidir. Manevi anlamda ele alınacak olduğunda da Erzurum çok ayrı bir yerde bulunmaktadır. Geçmişten günümüze birçok tarihi yapının yükselmiş olduğu kentte İslami anlamda çok farklı dönemlerin izleri de bulunmaktadır. Kentte yükselen tarihi camiler incelendiğinde Selçuklu eserleri ön plana çıkmaktadır. Anadolu Selçuklu döneminin izini taşımakta olan Ulu Cami, Atabek Camii olarak da anılmaktadır. Son derece heybetli olan bu camiye ek olarak Lala Mustafa Paşa Camii Osmanlı izini taşıyan tarihi bir yapı olarak ön planda bulunmaktadır. Ayrıca Murat Paşa Cami, Gürcü Kapısı Cami,Narmanlı Camii, İbrahim Paşa Camii, Derviş Ağa Camii, Kurşunlu Camii ve daha pek çok tarihi cami Erzurum lokasyonunda yer almaktadır.

Cami Halısı Erzurum İçin Referans Noktalarımız

Erzurum’da bulunan birçok tarihi Selçuklu ve Osmanlı Cami’nin yanı sıra modern mimari ile inşa edilmiş kaliteli camilerde bulunmaktadır. Firmamızın üretim portföyünden çıkmış olan son derece kaliteli Erzurum cami halıları bu camilerde de döşenerek halkın beğenisine sunulmuş durumdadır. Erzurum’un Horasan ilçesinde yer alan Muratbağı Köyü Camii bizim üretim konseptimizden istifade ederek cemaatinin huşu içerisinde namaz kılabilmek için dekorasyonunda firmamızı tercih edilmiştir. Bu şekilde birçok camide firmamızın ürünleri bulunarak yüz güldüren sonuçlara imza atılmaktadır.

Erzurum Cami Halısı Üretim Konsepti

Son derece modern uygulamaların devreye girdiği üretim tarzımız içerisinde Erzurum cami halısı modelleri oldukça beğenilmektedir. Firmamız ana hatlarıyla iki konsept üzere üretim yapmaktadır. Bunlardan birincisinde yer alan yün cami halıları son derece sofistike çözümler olarak üretilmektedir. Ortama katmış olduğu sağlık ve doğallık camilerde ön plana çıkarken cemaatin çok daha rahat ve konforlu bir şekilde namaz kılması da mümkün olmaktadır. Akrilik şekilde üretmiş olduğumuz cami halısı Erzurum modellerimizde son derece yüz güldüren sonuçlara imza atılmaktadır. Akrilik halıların temizlenme noktasında oldukça pratik bir özellik göstermesinden dolayı birçok Cami tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda akrilik halılar son derece uzun ömürlü olduğundan dolayı kolay kolay deforme olmayan bir yapıya sahiptir. gerek yün halılar gerekse akrilik halıların üretiminde bilgisayar tabanlı bir konsept belirlendiği için bizimle irtibata geçen müşterilerimizle bir fizibilite çalışması yapılmaktadır. Böylece camide üretilecek olan halının ebatları belirlenerek istenen kalitede cami halıları Erzurum ürünleri imal edilmektedir.

Erzurum Mescit Halısı Üretim Standartları

Camilerin tamamı ortak kullanım alanları olduğu için gün içerisinde defalarca kere giriş ve çıkış yapılmakta bu sebeple de camilerdeki halılar sürekli olarak kullanıma maruz kalmaktadır. Bu noktadan hareket eden firmamızın üretim yelpazesinde bulunan Erzurum mescid halısı modellerinin tamamında dayanıklı ürünler ön plana çıkartılmaktadır. gerek akrilik gerekse yün halı üretiminde dayanıklılık ve hijyen standartları yakalayabilmek için gayret gösterilmektedir. En kaliteli iplerden imal edilen halılar çok kolay bir şekilde camiye uygulanmakta bunun neticesinde cemaat çok rahat bir şekilde cami halıların üzerinde namaz kılabilmektedir. üretim konseptimizde sağlık ve hijyenstandartları bizim için en önemli olan hususlardan birisidir. Çok kalabalık bir cami cemaatinin bulunduğu ortamda Erzurum mescid halıları temiz kalabilmesi için anti bakteriyel bir yapıda imal edilmektedir. Ayrıca halı akarı ve tozları dediğimiz unsurların halıların gözeneklerine eşlememesi içinantibakteriyel özellikle üretilmiş olan halılarda hijyen standartları çok yüksek tutulmaktadır. Özellikle astım hastaları bronşit hastaları çeşitlicilt sorunu taşıyanlar alerjik reaksiyonu olanlar için mescid halısı Erzurum ürünlerindegözettiğimiz bu özellik yüz güldüren bir durum olarak ön plana çıkmaktadır.

Bütün cami halılarında olduğu gibi mescid halıları Erzurumkonseptinde de çok farklı tasarımlar ortaya konu bilmektedir. Selçuklu ve Osmanlı figürlerinin eşlik ettiği geleneksel modeller olduğu gibi modern çizgilerin yer aldığı çeşitli cami halıları da bulunmaktadır.Ana hatlarıyla üç grupta toplanmakta olan tasarımlarımızın birincisinde göbekli olan halılar ön plana çıkartılmaktadır.Özellikle geniş hacimli olan camilerde tercih edilen göbekli cami halısı Erzurum üretimlerimiz beğenilmektedir.Safların daha düzgün olması için saflı halı üretiminde de farklı renk skalaları devreye girmektedir.İstenen her türlü rengin üretim konseptimizden çıkartılabildiği Erzurum cami halıları seccade model formatında da imal edilebilmektedir. tasarım noktasında müşterilerimizin taleplerinin doğru bir şekilde anlaşılabilmesi için internet sitemize Entegre etmiş olduğumuz online halı döşeme de son derece yüz güldüren bir uygulama olarak müşterilerimiz tarafından kullanılmaktadır. Gerek teknolojik üretim gerekse hijyen standartları bakımından yüz güldüren sonuçlara imza atılan Erzurum cami halısı modellerimizin tamamında ekonomik standartlarda geçerlidir. Böylece talep eden müşterilerimize çok kısa bir zaman içerisinde Mescit halısı Erzurum konseptinde yer alan bütün ürünlerimizi üretip sunabilmekteyiz.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir