gaziantep cami halısı

Gaziantep Cami Halısı

Gaziantep ülkemizin tarihi camileri ile öne çıkmış bir ilidir ve cami halısı Gaziantep, camilerinin estetiğini tamamlayan bir yapıda olmalıdır. Gaziantep, ülkemizin altıncı, Güneydoğu Anadolu bölgesinin ise en büyük şehridir. İlk yerleşik hayatın başladığı Mezopotamya ile Akdeniz Bölgesinin kesiştiği bir noktadadır. Bu yüzden de tarihin en eski yerleşim noktalarından birisi olarak pek çok medeniyete beşiklik yapmıştır. Farklı uygarlıkların, dinlerin ve kültürlerin birikimlerini barındıran şehir, Selçuklular, Memluklar, Dulkadiroğulları, Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti gibi Müslüman devletlerin himayesinde yer almış ve almaya devam etmektedir. Bütün bu Müslüman devletlerin şehirde etkilerini görmek mümkündür. Bunun en canlı örneklerini ise camiler oluşturuyor. Camiler, geçmiş yılların tarihi dokusunu adeta ilmik ilmik işlenmiş biçimde barındırıyor. Hatta tarihi camilerin motifleri üzerinden şehrin gelişimi ve yaşadığı medeniyet değişimlerini dahi gözlemlemek mümkün. Ömeriye Camii, Ali Nacar Camii, Boyacı Camii, Şeyh Fethullah Camii, İhsanbey Camii, Hacı Nasır Cami, Handaniye Camii, Eyüpoğlu Camii, Kılınçoğlu Camii, Ömer Şeyh Camii, Bostancı Camii, Kabasakal Camii, Ahmet Çelebi Camii, Alaybey Camii, Şirvani Mehmet Efendi Camii, Tahtalı Camii, Alaüddevle Camileri bulunuyor. Yine Tekke Cami, Kozanlı Camii, Nuri Mehmet Paşa Camii, Hüseyin Paşa Camii, Ağa Camii, Kuryuluş Camii, Şahveli Camii gibi tarihi camilerin yanında daha birçok cami, şehrin kültür hazinesi konumunda varlıklarını ve fonksiyonlarını yerine getirmeye devam ediyor.

Gaziantep Cami Halıları Şık Ve Kaliteli Ürünlerdir

Camiler, pek pek fonksiyona haiz olmakla birlikte teme işlevleri ibadet mekânları olmasıdır. Çeşitli bileşenlerden oluşan camilerin en önemli parçalarının birisi cami halılarıdır. Cami halısı Gaziantep ürünleri sayesinde ibadet edenler konforlu bir alana sahip olurlar. Uzun yıllardır üretimini yaptığımız Gaziantep cami halıları çeşitleri ile camilerin tarihi dekorunu bozmadan daha şık ve zarif hale getiriyoruz. Gaziantep camilerinin farklı büyüklüklerde olmasını göz önünde bulundurarak her ebat ve ölçüde cami halıları Gaziantep üretimi yapıyoruz. Üretimini yaptığımız halıları da en hızlı ve sağlıklı biçimde döşeyerek halkımızın kullanımına sunuyoruz.

Cami Halıları Yüksek Kaliteli Ürünlerdir

Üretimini yaptığımız Gaziantep cami halısı modellerini, yüksek kalite standartlarında üretiyor, renk, motif, desen gibi ayrıntılarını en ince biçimde test ediyoruz. Çünkü cami halıları, geniş ürünlerdir. Fazla kullanıma dayalı olarak kalitesi ve dokuma sıklığı yüksek olmalıdır. Bu sayede hem camilerde daha uzun süre kullanılabilecek hem de konforlu bir ortam sunacaktır. Cami halısı Gaziantep modellerini yün veya akrilikten üretiyoruz. Caminin yapısını ve müşterilerimizin tercihine göre her iki hammaddeden de en yüksek performansı almamız mümkündür. Parlak renkleri olan, koku yapmayan özelliği, leke tutmayan ve kolay temizlenebilen yün ve akrilik cami halısı Gaziantep modelleri tercihe sunuyoruz. Akrilik ve yün cami halısı modelleri, rahat ve şıklığın yanında aşınmaya karşı da son derece dayanıklıdır. Ezilme, yıkanma, gün ışığına maruz kalma gibi durumlardan etkilenmez, yıllarca aynı kalite ve performansta canlılığını korur. Üstelik temizlemesi kolay ürünlerdir. Birçok kişinin ayak basması dolayısıyla ve ibadet edilen mekânlar olması hasebiyle camilerin temizliği çok önemlidir. Bu yönüyle cam halısı ürünlerimizin temizlemesi oldukça pratiktir.

Gaziantep Mescid Halısı Camilerin Dekorunu Tamamlar

Kültürümüzde camiiler mescid olarak da anılır. Özellikle eski camilerin birçoğu önceleri mescid adıyla anılmaktayken Cumhuriyet döneminde geneline cami adı verilmiştir. Gaziantep’te yer alanlar da buna dâhildir. O yüzden firmamızın ürettiği cami halıları mescid halısı olarak da adlandırılabilir. Gaziantep mescid halısı seçiminde genel olarak mescidin genel dekoru gön önünde bulundurulur. Firmamız bu açıdan geniş bir alternatif sunmaktadır. Gaziantep mescid halıları, çeşitli motif işlemeleri ile saf düzenine uygun, sade, işlemeli biçimlerde üretilebiliyor. Neme, kokuya, küfe karşı üstün dayanıklılık sağlayan akrilik mescid halısı Gaziantep modelleri ile tarihi camiler, tarihi dekorlarını korurken modern bir tasarım kazanıyorlar. Birbirinden şık ve kaliteli mescid halıları ile camilere gelenler, ortamın ruhani havasını teneffüs ederken rahat ve huzurlu biçimde ibadetlerini gerçekleştirme şansı elde ediyorlar. Üretimini yaptığımız mescid halıları Gaziantep, yerden ısıtma gibi sistemlere de son derece elverişlidir. Kolay ısınır ve sıcaklığını uzun süre muhafaza eder. Camilerin tamamının halı ile döşeli olması sayesinde ısıtma maliyeti de oldukça uyguna gelir. Müşterilerimiz mevcut modellerimiz arasından tercih yapabilecekleri gibi özel tasarım siparişi de verebilirler.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir