kastamonu cami halısı

Kastamonu Cami Halısı

Kastamonu kenti, Karadeniz Bölgesi’nin 20 ilçesi ile en önemli kentleri arasında yer alan ve Osmanlı dönemi mimarisinde inşa edilmiş camilerinde görülen cami halısı Kastamonu döşemeleri ile Türkiye’de birçok kent için örnek oluşturmuş bir kenttir. Kentin, Karadeniz kıyılarında yer alan ilçeleri turistik bölgelerde bulunurken merkez ilçe ve diğer ilçeleri ise tarım üretiminde sarımsak ve diğer sebze ve meyveler için önemli bir yere sahiptir. Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu, Anadolu’da Antik Çağ ve Türk İslam dönemi mimarisinde sahip olduğu eserleriyle en eski kentlerden biridir. Kent merkezinde bulunan Kastamonu Kalesi, Şeyh Şabanı Veli Türbesi, Saat Kulesi ve çivisiz bir yapı ile mimarisi görülen Mahmut Bey Camii gibi önemli yapılar kentin turizm envanteri içerisinde yer almaktadır. Bartın, Amasra, Safranbolu ve diğer Karadeniz bölgelerine çok yakın bir konumda bulunan Kastamonu, turistik anlamda da Türkiye’de çok önemli bir yere sahiptir.

Fatih Sultan Mehmet tarafından 15. yüzyıl dahilinde Osmanlı Devleti’ne katılan kentte bu dönemden sonra inşa edilen birçok farklı camii arasında Kastamonu Tosya Yazıcam Mahallesi Cami, firmamız tarafından Kastamonu cami halıları uygulaması gerçekleştirilmiş bir yapıdır. Bu özelliklerde bulunan farklı camiler, külliyeler ve mescitler arasında; Nasrullah Kadı Külliyesi ve Cami, İsmail Bey Külliyesi ve Camii, Yakup Ağa Külliyesi Ve Cami, Şeyh Şabanı Veli Külliyesi Ve Camii, Mahmut Bey Camii, Atabey Gazi Cami, Küre Akşemsettin Camii ve Yılanlı Cami gibi yapılar bulunmaktadır. Tüm bu ibadethane yapıları Türkiye’de Osmanlı dönemi mimarisi için önemli bir yere sahip ve günümüzde Kastamonu yerel yönetimleri tarafından özel bir şekilde korunan turistik ve manevi değerlere sahiptir.

Kastamonu Cami Halısı Seçiminde Yüksek Kalite

Firmamız tarafından cami halısı üretimlerinde son teknolojiler ve teknikler kullanılarak hata payı içermeyen ve uygulamalarda pratiklik sağlayan cami halısı üretimi gerçekleştirilmektedir. Kastamonu ilinde mimari yapı fark etmeksizin tüm boyutlarda camiler için Kastamonu cami halısı üretimi yapan bir firma olarak ilin merkezinde ve ilçelerindeki tüm camiler için en kaliteli halı uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Birçok kentte kültürel özelliklere ve manevi özelliklere göre değişimi görülen cami yapılarında halı ürünlerinin seçilmesinde de farklılık görülmektedir. Bu farklılıklara bağlı olarak ürün kalitesinde ve üretim malzemelerinde de değişiklikler olabilir. Bu değişiklikler göz önünde bulundurulduğunda cami halıları Kastamonu seçiminde üretim malzemesine göre yün veya akrilik halı ürünleri tercih edebilir.

Kastamonu Cami Ve Mescitlerinde Halı Modelleri

Firmamızın yüksek üretim kalitesine bağlı olarak yün halılar, uzun yıllar kullanabilen ve camilerde sağlıklı bir kullanım oluşturan ürünlerdir. Üretimlerimiz sonrasında gerçekleştirdiğimiz testler sayesinde kullanıma bağlı olarak leke tutma, renk kaybı veya nemlenme gibi sorunlar ile karşılaşılamayan akrilik halı çeşitlerimiz camiler gibi diğer yapılarda da kullanılabilen Kastamonu mescid halıları için önemli bir seçenek oluşturmaktadır. Özel bir konu olarak cami halısı Kastamonu seçimlerinde bu ürünler arasından seçim gerçekleştirirken yapılacak döşeme uygulamalarına göre de dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

Hem Ekonomik Hem Avantajlı Cami Ve Mescit Halıları

Camilerde ibadet kurumunun bütçesine bağlı olarak hem ekonomik bir uygulama sağlayacak hem de kullanım avantajı yönünden uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir olacak cami halısı Kastamonu seçimleri yapılmalıdır. Firmamız ile iletişime geçen ibadet kurumları halı seçimleri gerçekleştirirken Kastamonu mescid halısı ürünleri için üretim malzemesi, renk, doku, boyut, uygulama şekli, desen ve yıkama özellikleri gibi birçok nokta ile beraber fiyat noktasında da özen göstermektedir. Firmamız tarafından Kastamonu ilinde yer alan mescitler içinde mescid halıları Kastamonu uygulamaları yapılırken bahsedilen bu özelliklere uyum sağlayacak bir şekilde özel üretimler önerilmektedir. Fiyat avantajları ve cami yapılarının estetik görünümleri ile uyum sağlayan yüksek kalitedeki mescid halısı Kastamonu ürünlerimiz aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenebilen ve hijyenik olarak uzun yıllar kullanılabilen ürünlerdir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir