konya cami halısı

Konya Cami Halısı

Konya ülkemizin en köklü kültürüne sahip olan şehirleri arasında yer almaktadır. Tarihi ve yaşam alanı olarak Konya yüzyıllardır farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Mevlana şehri olarak bilenen Konya bu konuda sahip olduğu pek çok eserle misafirlerini kendisine çekmektedir. Bunun yanı sıra Konya sanayisi ve modernliği ile hem geçmişe olan bağlılığı hem de geleceğe olan çabası beğenilmektedir. Konya içerisinde gezilip görülebilecek pek çok yer ve camii vardır. En önemli nokta olarak Mevlana Türbesi ve Müzesi yer almaktadır. Şems-i Tebrizi Cami, Sadreddiin Konevi Cami ve Sille Camisi gibi pek çok güzel camiye ev sahipliği yapmaktadır.

Dayanıklı ve Kaliteli Cami Halıları

Konya camii halısı, camilerimiz için en uygun ve en güzel halıların üretimini yapmaktadır. Camii halısı Konya seçenekleri ile hem desen ve görünüş olarak İslami anlayışa uygun olanhem de uzun ömürlü olarak sorunsuz kullanılabilecek halılar üretilmektedir. Camii halıları Konya, halıların üretildikleri malzemeleri uzun süre ve yoğun bir şekilde kullanılmaları halinde bile eskimeden kalabilecekleri şekilde üretmektedir. Bu özellikleri sayesinde halılarımız yıllarca sorunsuz bir şekilde ibadet edilebilecek camiler için sunulmaktadır.

Cami Halısı Konya, camiiler için halı üretimi yaparken pek çok farklı hususa dikkat etmektedir. Camii halıları normal halıların standartlarından biraz farklıdır. Öncelikle camilerdeki halılar daha yoğun bir şekilde ve daha uzun süre kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra camii halıları üzerinde dini ibadetler yapılmaktadır. Bu ibadetler içerisinde temizlik konusunda bazı şartlar bulunması nedeniyle cami halıları önem taşımaktadır. Konya camii halıları bu iki özellik dikkate alınarak üretilmektedir.

Konya Cami ve Mescid Halıları Özellikleri

Cami halıları için sağlamlık ve dayanıklılık ön plandadır. Halılar üzerinde uzun süre çok sayıda kişi tarafından ibadet edilecek, namaz kılınacak ve yürünecek olması nedeniyle bu süreç zarfında sağlamlığını ve güzelliğini koruması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bulunduğu yerlere göre camii halılarının nem, rutubet gibi olumsuz etmenlerden uzak kalması gerekmektedir. Aynı zamanda güve gibi halıya zarar verebilecek olan etkenlerde düşünülmelidir. Cami halısı Konya seçenekleri bu durumlar dikkate alınarak üretilmektedir. Aynı zamanda temizliğinin kolay yapılabilir olması ve leke tutmaması da önem taşımaktadır. Sadece camiler için değil aynı durumlar mescitler içinde geçerlidir. Mescitler amaç olarak camilerle aynıdır ancak dış yapıları ve özellikleri farklıdır. Bu sebeple Konya mescid halısı seçenekleri ve özellikleri bunlar içinde geçerlidir. Konya içerisinde ve ilçelerinde pek çok cami ve mescidin halıları tarafımızdan yapılmıştır. Bunlara arasında Hz. Ebu Bekir Camisi, Nalbastı Camisi, Merkez Camisi ve Yukarı camii gibi camiler yer almaktadır.

Konya Cami Halısı Çeşitleri

Cami ve mescid halısı Konya seçenekleri farklı üretim özelliklerine sahip olarak çeşitlendirilmektedir. Öncelikle halıların üretildiği malzemeler en önemli çeşitlendirilme sistemdir. Cami halıları genel olarak yün ve akrilik malzemeden üretilmektedir. Bu iki malzeme halı üretimi için ideal malzemelerdir.

Yün halı en dayanıklı ve uzun ömürlü olan halı çeşitleridir. Cami ve mescid halıları Konya seçeneklerinde en çok tercih edilen malzemedir. Yün tamamen doğal malzemelerden üretilmektedir. Boyası ve işlemesi bu özelliğini koruyacak şekilde özel olarak yapılmaktadır. Uzun süre kullanıma dayanabilecek dayanıklı bir malzemedir. Kolay şekilde alev almayacak malzemelerden bir tanesidir. Aynı zamanda nem, rutubet, güneş ışığı ve sıcaklığa karşı uzun süre dayanmaktadır. Aynı zamanda keçelenmeye, aşınmaya ve iz oluşumuna karşı uzun süre kullanılabilecek bir malzemedir. Doğal ve güzel görünümü ve yumuşak yapısı ile elit bir ortam oluşturmaktadır. Ancak pahalı olması, temizliğinin zahmetli olması ve tüylenme gibi sorunları nedeniyle dikkat edilmesi gereken bir halı malzemesidir.

Akrilik halılar ise doğal olan yüne en benzer sentetik malzemelerden üretilmektedir. Sentetik olması nedeniyle daha uzun süre dayanabilmekte ve uzun ömürlü olmaktadır. Konya mescid halıları seçeneklerinde en çok tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Yün malzemeye görüntü ve kalite olarak çok benzerlik göstermektedir. Kolay şekilde leke tutmaz ve temizliği kolaydır. Fiyat olarak yün halılara göre daha uygundur. Özellikle nemli alanlarda en ideal cami ve mescit halısı ürünüdür. Nemi çekmediği ve içinde barındırmadığı için nemden etkilenmeyecek bir üründür. Sentetik olması nedeniyle bazı bünyelerde alerji oluşturabilmektedir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir