Kuran Kursu Halısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Halı seçimi yapmak kullanılan ortama göre şekillenir. Ev ve iş yerlerinizin güneş alan kısımları için başka bir iplik türüyle dokunmuş bir tercih yaparken, evin en çok kullanılan antre gibi alanlarında temizliğe daha dayanıklı çeşitleri tercih edebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün artan çeşitlilik ve halı modelleri özellikle temizlik bakımından kolay olması gibi özellikleriyle kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Evlerde birbirinden farklı desen ve modellerde halı tercihi yapıyoruz. Çoğu zaman mobilyalarla uyumlu, mekanı daha ferah gösterecek renk ve desenler seçim yapmamızı etkiliyor. Özellikle halının temizlik bakımının önemi sadece evler için değil, iş yerleri, kurs ve okullar için de büyük önem taşır. Özellikle çocukların bulunduğu Kuran kursu halısı seçilirken halının antibakteriyel özellikte olmasına büyük önem göstermeliyiz. Ortamın temiz ve hijyen kalması her şeyden daha önemlidir. Yerle temas etmek durumunda kalan kişiler açısından oldukça önemli olan Kuran kursu halısı birbirinden farklı renk seçenekleriyle tercih yapmanızı sağlar. Kuran kursu ya da okul, cami gibi yerlerde halı seçimi yaparken dikkat edilecek bir diğer nokta alev almama özelliğidir. Buna göre özel olarak alev almayan iplik türünden üretilen halılar Kuran kursu halı seçiminde tercih etmeniz gereken modellerdendir. Halının tüy dökmemesi ve antistatik olması da bu tür halıları seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler arasındadır. Kuran kursu halıları genellikle bir oda ya da daha geniş alanlarda duvardan duvara şekilde döşenirler. Halının koku yapmıyor oluşu ve uzun yıllar yıpranmaya dayanıklı oluşu sıklıkla üzerine basılan yerlerde dikkat edilmelidir. Antialerjen özellik gösteren halılarda kalabalık alanlar için tercih sebebidir.

Tüm bu özellikleri dikkate alarak Kuran kursu halısı alırken iplik türünün saf yün, akrilik ya da polyamid olması yukarıda sıralanan beklentileri karşılar ve uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmaz. Halı seçiminde en önemli faktör kullanılacak alanda ki beklentileri karşılamasıdır. Halının kalabalık bir alanda kullanılacak ve uzun ömürlü olması gibi kriterleri belirledikten sonra kuran kursu için uygun olan halıyı belirleyebilir, istenilen renkte halıyı döşeyebilirsiniz.

[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir