manisa cami halısı

Manisa Cami Halısı

Manisa; Anadolu’nun Ege Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin, Yunan mitolojisi tarihlerine kadar uzanan ayrıca sayılı mimari yapıları ile camilerinde cami halısı Manisa eserleri ile göz dolduran en eski kentlerinden biridir. Manisa’da yer alan Ağlayan Kaya Niobe, Sart Harabeleri ve Kula Peri Bacaları gibi eşsiz tarihi bölgeler yanında Saruhan Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze kadar yetişen birçok tarihi eser de bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde sancak kentlerinden biri olarak önemli şehzadelerin yer aldığı Manisa’da Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet ve İkinci Murat gibi çok önemli padişahlar yetişmiştir. Bu padişahların Manisa’da şehzadelik yaptıkları dönemlerde ve daha sonraki padişahlık dönemlerinde inşa ettirdiği önemli mimari yapılar bulunmaktadır. Türk mimari Ustalığının en büyük isimlerinden olan Mimar Sinan tarafından yapılmış eserlerin yer aldığı Manisa, Türkiye’nin tarihi açısından önemli kentlerinden biridir.

Kentte tarihi yapılar yanında yoğun bir nüfus bulunması ile birlikte sanayi işletmeleri de çok yoğun bir şekilde faaliyet göstermektedir. Manisa bir Büyükşehir olarak Türkiye’de onlarca iş imkanı ve turistik imkan barındırmaktadır. Kentte her yıl düzenlenen Mesir Macunu Festivali,yüzyıllardır devam eden bir etkinlik olarak sağlık turizminde de önemli bir yere sahiptir. Kentin tarihi yapısı dahilinde bulunan Sultan Cami, Muradiye Camii, Ulu Cami ve Yeni Camii gibi eski yapılar halen özelliklerini koruyan ve korunan mimari eserlerdir. Firmamız tarafından kentte bulunan birçok cami yapısında özel olarak Manisa cami halısı uygulamaları gerçekleştirilmiştir.

Manisa Cami Halıları Noktasında Mimari Yapı İle Uygunluk

Türkiye’nin en çok tercih edilen halı firmalarından biri olarak camii halısı noktasında verdiğimiz hizmetlerde Manisa gibi birçok kentte kaliteli uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Önceki dönemlerde Manisa ilinde; Merkez Vakıf İşhanı Mescidi, Saruhanlı Azimli Mahallesi Camii, Kırkağaç Kabasakal Cami Yanı Dergah, Sarıgöl Emcelli Köyü Camii, Sarıgöl Karacaali Köyü Cami, SancaklıBozköy Merkez Camii, SancaklıUzunçınar Cami, Turgutlu Kabaçınar Köyü Camii, Turgutlu Karaköy Cami, Salihli Karaağaç Mahallesi Camii, Alaşehir Gürsu Mahallesi Cami, Gördes Oğulduruk Köyü Camii, Ulağın Yurtbaşı Köyü Cami, Ve Salihli Durasıllı Kasabası TOKİ Camii gibi yapılarda gerçekleştirdiğimiz Manisa cami halıları uygulamalarıyla tarihi yapılara uygunluk sağlarken yeni mimari yapılarda da kaliteli bir işlem gerçekleştirdik.

Uzun Ömürlü Kullanım Sunan Cami Halısı Manisa Uygulamaları

Camilerde gerçekleştirdiğimiz halı uygulamalarında kaplama işlemlerini düzenli bir şekilde gerçekleştirerek ve kullandığımız ürünlerde kaliteye dikkat ederek bu cami halısı Manisa hizmetlerimizde uzun ömürlü bir kullanım sunuyoruz. Tüm kentte yer alan tarihi yapılı veya yakın dönemde inşa edilmiş modern mimari camiler için cami halıları Manisa uygulamalarımız malzeme kaliteleri ve işçilikleri ile sağlam bir kullanım oluşturmaktadır. Manisa kentinin büyük bir şehir olması ve nüfusunun çok yüksek olması camii ve mescitler için yoğun bir kullanım göstermesine neden olmaktadır. Bu yoğun kullanım ve diğer koşullar nedeniyle cami halısı Manisa uygulamalarında sağlamlık oluşturacak ve hem yapı hem de görünüm açısından kalite sağlayacak ürünler kullanıyoruz.

Manisa Mescitlerinde Halı Uygulamalarımız

Manisa’da birçok mimari estetiğe sahip camii bulunduğu gibi kent merkezinde eski dönemlerde inşa edilmiş veya daha sonradan inşaatı yapılmış mescitlerde bulunmaktadır. Bu mescitlerde sürekli bir kullanımda rahatlıkla temizlik sağlanabilecek ve estetik bir şekilde uygulanabilecek Manisa mescid halısı ürünlerimiz; renk, doku, desen ve boyutlarıyla uyum oluşturmaktadır. Hassas temizlik malzemeleri ve temizleme makineleri ile birlikte düzenli olarak temizlenerek uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilecek mescid halısı Manisa ürünlerimiz Manisa ilinin tarihi ve estetik yapısına uyum sağlamaktadır. Temizlik işlemlerinin etkin bir şekilde yapılması ve halıların doğru bir şekilde kullanımıyla Manisa mescid halıları uzun yıllar boyunca yapısında değişim görülmeden ve renk kayıpları yaşanmadan sorunsuz bir şekilde kullanılabilir özelliğe sahiptir. İklim koşullarına göre kullanım noktasında zemin ile ortam arasında ısı yalıtımı oluşturabilmesi ve nem gibi istenmeyen durumlara karşı dayanıklı olması amacıyla mescid halıları Manisa uygulamalarımızda farklı alternatifler arasında bulunan yün veya akrilik halı ürünlerini kullanmaktayız. Genel olarak tarihi yapılara sahip ve mimarisiyle öne çıkan yapılarda estetik görünümle uyum sağlayacak şekilde renk ve dokulara sahip olan yün halı ürünlerini tercih ederek uzun ömürlü bir kullanım oluşturmaktayız.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir