ordu cami halısı

Ordu Camii Halısı

Ordu, Karadeniz Bölgemizin en şirin ve yeşil şehirlerinden birisidir. Neredeyse tamamı deniz kenarında bulunan şehir büyüklü küçüklü güzel ilçelere sahiptir. Birbirinden güzel yaylaları, Boztepe’nin güzel manzarası ve teleferiği, sahil kesimleri ve manzaraları ile doğal güzellik bakımından zengin bir şehirdir. Ordu kültürel olarak çok farklı bir zenginliğe sahiptir. Ordu içerisinde yer alan birbirinden güzel konaklar bu kültürel zenginliğin bir göstergesi olarak yıllara meydan okumaktadır. Ülkemizde fındık üretimi bakımından en zengin şehir olarak Ordu öne çıkmaktadır. Ordu şehrinde ve ilçelerde pek çok farklı tarihi ve eski cami bulunmaktadır. Ordu cami halısı seçeneklerini il merkezinde Nizamettin Camii içerisinde görmeniz mümkündür.

Camiler İçin Özel Halılar

Cami halısı üretmek ve bu konuda başarılı olmak büyük tecrübe ve bilgi gerektirmektedir.Cami halısı Ordu bu bilgi ve tecrübe ile yıllardır hizmet vermektedir. Camiler ve içinin temizliği dini olarak hüküm ifade eden hususlardır. Camilerin ve yerlerinin temiz olması, içerisinde kılınan namazların geçerli olması için gerekli olan bir şarttır. Bu noktada üzerinde namaz kılınan halıların üretimlerinde ve kullanımlarında dikkatli olunması ve bu hükümlere göre işlem yapılması gereklidir.

Cami halısı Ordu seçenekleri, camiiler için üretmekte olduğu halılar için sağlamlığı ön planda tutmaktadır. Cami halılarının uzun süre kullanılması ve dayanıklı olması gerekmektedir. Yoğun alanlarda bulunan camilerin ve çok fazla kullanılan mescit gibi yerlerin tabanında kullanılan halıların uzun süre kullanılabilir olması gerekmektedir. Halıların başta nem ve rutubet gibi etkilerle bozulmaması ve kolay şekilde deforme olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra özellikle yün halılarda güve kovucu maddelerin kullanılması gereklidir. Çok fazla güneş gören camiler için cami halısı Ordu seçenekleri renkleri kolay solmayacak özellikte üretilmektedir.

Cami Halıları Seçenekleri

Ordu cami halıları seçeneklerinde farklı hammaddeler kullanılmaktadır. Genel olarak kaliteli olarak tanımlanmakta olan halılar için yün malzemeler tercih edilmektedir. Yün tamamen doğal bir malzemedir. Yün halılar bu doğallık sayesinde güzel bir görüntü ve özelliğe kavuşmaktadır. Yün halı çeşitleri uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Yünün kalitesi ile birlikte uzun yıllar kalabalık camiiler içerisinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yün cami halıları Ordu seçenekleri farklı desen ve modeller ile yüzlerce cami içerisinde tercih edilmektedir. Kolay alev almaz yapıda olması yünün tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Ancak yün halıların hammaddesinin pahalı olması sebebi ile diğer ürünlere göre daha pahalıdır.

Ordu cami halısı seçenekleri içerisinde tercih edilmekte olan malzemelerden birisi de akriliktir. Akrilik yapı olarak özel üretim sentetik bir malzemedir. Yün ürünlerine yumuşaklık ve doku olarak en çok benzeyen halı çeşidi akrilik halılardır. Akrilik halılarda en az yün halılar kadar dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Özellikle kirlenme ve leke oluşması konusunda akrilik ürünler yüne göre daha avantajlıdır. Temizlenmesi daha kolay ürünlerdir. Ayrıca yün malzemelere göre daha ucuz olması sebebi ile akrilik halı çeşitleri daha uygun fiyatlara sağlanabilmektedir. Sentetik olması akrilik halılar için bazı durumlarda olumsuzluk oluşturabilmektedir. Alerjik ve hassas bünyeler için akrilik çok tavsiye edilmemektedir.

 

Mescit Halı Modelleri

Mescitler, camilere göre daha kapalı ve küçük alanlarda yapılmaktadır. Mescid halıları Ordu seçenekleri bu özellikler dikkate alınarak özel olarak seçilmektedir. Mescid halıları için gerekli olan en önemli konu nem ve rutubetten etkilenmemesidir. Ordu mescit halıları ağırlıklı olarak akrilik halılar arasından seçilmektedir. Kaliteli akrilik halılar, güzel mescit halıları tercih etmek isteyenler için özel olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra mescitlerin en az camiler kadar güzel ve temiz olması sağlanmalıdır. Bunu sağlayabilmek adına mescid halısı ordu seçenekleri en doğru tercihtir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir