yalova cami halısı

Yalova Cami Halısı

Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ve İstanbul ve Bursa gibi büyükşehirlere yakınlığı ile ziyaretçi sayısının fazla olduğu, tarihi camiler de görülebilecek yerler arasında yer aldığından cami halısı Yalova için önemlidir. Yaklaşık 6 asırlık bir geçmişe sahip olan ve kültür turizmi açısından oldukça kıymetli eserlerin yer aldığı Yalova’da Açık Hava Müzesi, Termal Atatürk Köşkü, Yürüyen Köşk, Taşköprü, Çoban Kale ve Elmalık Kalesi görülebilecek yerler arasında yer almaktadır. Doğal güzellikleri ve termal suları ile meşhur olan şehirde kaplıcalar da sağlıklı ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler açısından ilgi gören yerler arasındadır. Arboretum, Çınarlı Hıyaban, Delmece Yaylası ve Dipsiz Göl doğal güzellikleri arayanların uğrak mekânlarından olup şehrin doğal güzelliklerinden daha fazla istifade edebilmek için Erikli Çifte Şelalenin ve Sudüşen Şelalesinin de görülmesi tavsiye edilmektedir. Yalova tarihi camilerin de bulunduğu şehirlerden biridir. Osmanlı Döneminin 15.yy eserlerinden olan ve kesme taş örmeciliğinin nadide eserlerinden olan Hersekzade Ahmet Paşa Camii bu eserler arasındadır. Yalova cami halısı kullanılan ve Osmanlı dönemi mimari yapısını yansıtan eserlerden biri de Rüstem Paşa Camii’dir. Yalova’nın sadece merkezinde değil ilçelerinde de ziyaret edilecek yerler ve camiler bulunmaktadır. Bu nedenle cami halısı Yalova ilçelerinde de önemli ihtiyaçlar arasındadır. Armutlu ilçesinde yer alan Hacı Ali Paşa Camii ahşap işçiliğinin ince örneklerinin görülebileceği önemli bir eserdir. Tarihi camilerle yetinilmeyen Yalova’da yakın tarihlerde yapılmış olan modern cami ve mescitleri ziyaret etmeniz ya da ibadet amaçlı olarak kullanmanız mümkündür. Cami halısı Yalova için gerek tarihi gerekse modern camilerde estetik görünüme ve uzun süre vakit geçirmeye olanak sunan konforlu bir zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır. Firmamız farklı malzemeler kullanarak değişik desen ve renklerde cami ve mescit halılarını istenen ebatta üretmektedir. Yalova’nın merkezinde bulunan Yeşil Cami’nin halı döşemesi tarafımızdan gerçekleştirilmiş olup üretim kalitemiz hakkında fikir sahibi olabilmek amacıyla inceleyebilirsiniz.

Cami ve Mescit Halısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Cami halıları Yalova için ibadet mekânı ve kültürel zenginlik olarak camilerin göze ve gönle hitap edecek alanlara dönüştürülmesinde oldukça önemli bir role sahiptir. Halı seçimi yapılırken dini kurallar büyük ölçüde belirleyici olmaktadır ancak bunun dışında da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

  • Zemini kaplayanYalova cami halıları caminin yapısına ve şehrin iklim özelliklerine uygun olmalıdır.
  • Seçilen modelin renk ve desenleri ile boyutları camiye uygun olmalıdır. Firmamız tarafından üretim yapılmadan önce cami ya da mescitte ön hazırlık için çalışma yapılmaktadır.
  • İthal halılarda camide yer alması uygun olmayan haç ve domuz figürleri bulunabilmektedir. Satın alma sürecinde dikkat edilmemesi durumunda uzun süre değiştirilmeden kullanılan cami halılarının istenmeyen figürler barındırması gibi istenmeyen bir durum ortaya çıkacaktır. Firmamıza ait model ve desen kataloğu hazırlanırken dini değerler ve kültürel öğeler göz önünde bulundurulmaktadır.
  • Kaliteli malzeme kullanılmalı ve dokuma kalitesi iyi olmalıdır. Kalitesiz malzeme kullanılması Yalovamescid halısı ve cami halılarının kısa zamanda yıpranmasına, keçeleşmesine, kötü koku ve bakteri barındırmaya başlamasına neden olacaktır. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak için ürettiğimiz tüm halılar kalite süreçleri açısından sıkı kontrole tabi tutulmaktadır.

Mescit Halısı Nereden Alınmalı?

Yalova mescid halıları dini değerlerin bilincinde olan bir firmanın üretimi olmalıdır. Aksi halde desen ve kullanılan malzemenin ibadet yapılmaya uygun olmayan alanlar oluşmasına sebebiyet verme riski bulunmaktadır. Bu nedenle mescid halısı Yalova için de diğer şehirler için de titizlikle satın alınması gereken ürünler arasındadır. Ayrıca mescidin yapısına uygun şekilde doğru ölçünün alınması ve halının düzgün şekilde üretilerek döşenmesi için firmanın deneyimine dikkat edilmelidir. Çok sayıda cami ve mescidin halı döşeme işini gerçekleştiren firmamız gerek malzeme ve üretimde kalite seviyesi gerekse desenlerin dini değerlere ve kurallara uygun olması açısından güvenle tercih edebileceğiniz bir firmadır. Çalışanlarımız tarafından mescidin özelliklerine uygun olarak tasarım yapılmaktadır.

Mescid Halılarının Özellikleri

Mescid halıları Yalova için önem taşıyan ürünlerdir. Halının mescidin mimari yapısı ile renk ve desen açısından çelişki içinde olmaması beklenmektedir. Ayrıca temizlikte kolaylık ve bakteri barındırmama da iyi bir mescit halısı için aranan özellikler arasındadır. Alttan ısıtmalı olan cami ve mescitlerde halının bu teknikle uyumlu olması önemlidir. Yerli firmalar arasında yer alan ve cami ve mescit halılarında önemli bir tecrübeye sahip olan firmamızda aradığınız özellikte birçok halı modelinin üretimi yapılmaktadır. Firmamızda kaliteli yün halı ve müşteri talebi doğrultusunda yüzde ellisi yün olmak üzere akrilik halı üretimi yapılmaktadır. Yün halılarımızın ipleri fabrikamızda üretime hazırlanmakta ve kalite testlerinden geçirilmektedir. Fiyatlarımız halının modeline, malzemesine ve boyutuna bağlı olarak değiştiğinden firmamızla irtibat kurarak detaylı bilgi almanız mümkündür. Bununla birlikte ön bilgi için web sitemizden yaklaşık maliyeti hesaplayabilir ve halı modellerinin nasıl göründüğünü de inceleyebilirsiniz.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir