ankara cami halısı

Ankara Cami Halısı

Ülkemizin başkenti olarak her an göz önünde olan şehirlerden Ankara için yapılan tüm hizmetlerin ilin duruşuna yakışacak özellikte olması gereklidir ve cami halısı Ankara için seçimine dikkat edilmesi gereken ürünlerin başında gelmektedir. Ankara yalnızca başkent oluşu ve bürokrasinin yoğun olarak yer alması ile değil aynı zamanda sağlık kurumları, tarihi ve kültürel yapıları ile de gerek çevre illerden gerekse de diğer şehir ve ülkelerden gelen konukların uğrak şehirlerinden biridir. Ankara’ya gelen kişilerin mutlaka ziyaret ettiği yerler arasında tarihi yapısını görmek ve bahçesinde yer alan türbenin manevi havasından istifade etmek gayesiyle görülmek istenen Hacı Bayram Veli Camii’dir. Ankara camileri arasında sık kullanılanlardan bir tanesi de Hacı Bayram Veli Camii kadar eski bir tarihe sahip olmamakla birlikte Ankara’nın sembolü haline gelmiş olan Kocatepe Camii’dir. Ankara cami halıları mutlaka kentin havasına ve caminin ruhuna yakışır özellikte olmalıdır. Modern üretim teknikleri ile kaliteli halı modelleri üreterek camilerin görünümünü güzelleştiriyoruz. Ankara’nın Balgat semtinde bulunan İbrahim Özcan Atay Camii için gerçekleştirdiğimiz halı döşemesi firmamızın üretim kalitesini gösteren güzel örneklerden bir tanesidir.

Cami Halısının Özellikleri

Hacı Bayram Veli Camii gibi yoğun olarak kullanılan camilere sahip olduğundan cami halısı Ankara için öncelikle dayanıklı olmalıdır. Çok sayıda kişinin ibadet etmek veya ziyaret etmek amacıyla kullandığı camilerde halıların dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Oldukça geniş mekânlar olan Ankara camileri ve mescitler için her türlü halı çeşidini malzeme kalitesinde standartları koruyarak üretiyoruz.

Ankara cami halısı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise kolay temizlenebilen ve leke tutmayan malzemelerden üretilmesidir. Cami halısı üretimi için kullandığımız ipliklerin kaliteli olmasının yanı sıra bakteri tutmayan özellikte olmasına dikkat ediyoruz. Havlarını yüksek tuttuğumuz cami halıları Ankara için konforlu ibadet mekânları oluşturuyor ve camide zaman geçiren kişilerin rahat etmesini sağlıyoruz. Bu amaçla ürettiğimiz halılar arasında akrilik cami halıları ile yün cami halıları yer alıyor.

Ankara mescid halısı ve cami halısı için göze hoş görünecek halılar üretilmesinde ilmek ve desen hatalarının olmamasının payı büyüktür. Üretim aşamasında herhangi bir hata oluşmaması için gelişmiş teknolojinin ürünü cihazlardan yararlanıyor ve kalitesinin yanı sıra görselliği ile de dikkat çeken ürünler ortaya çıkarıyoruz.

Cami Halısı Çeşitleri

Ülkemizdeki tüm büyükşehirlerde olduğu gibi cami halısı Ankara için desıkkullanılan ürünler arasındadır. Bu durum cami sayısının fazla olmasının yanı sıra büyüklüğünün fazla olması ile de ilgilidir. Caminin yapısına, büyüklüğüne, tarihi veya modern oluşuna bağlı olarak farklı malzeme özelliklerine sahip değişik modeller üretilmektedir. Mescid halıları Ankara için camilerde olduğu gibi farklı model seçenekleri ile üretim yapılmaktadır.

Saflarda düzgünlük sağlanması ibadetin daha düzenli yapılması açısından önemsenmektedir ve cami ya da mescitlerde bunu sağlamak üzere çizgili halı modelleri kullanılmaktadır. Ankara mescid halıları arasında seccade görünümünde olanlar ile desenli modeller de yaygındır. Caminin dekorasyonunda kullanılan işlemelerin özelliğine ve renklerine uygun halı modellerini kaliteli bir şekilde üretiyor ve Ankara’da bulunan ibadet mekânları için estetik bir yer kaplaması sağlıyoruz. İhtişamlı yapılar ile daha mütevazı ibadet mekânları için farklı model ve renklerde üretim yapıyoruz. Tarihi camilerin doğal yapısını bozmayacak şekilde cami halısında Osmanlı ve Selçuklu sembolleri kullanıyor ve kullanışlılığın yanında görüntünün göze daha çok hitap etmesini sağlıyoruz. Halı modellerimiz arasından seçim yapabileceğiniz gibi dilediğiniz bir modelin üretimini de talep edebilirsiniz.

Ankara Cami Halısı Fiyatları

Halı seçimi yapılırken üretim malzemesi, desen ve özellikleri ile birlikte fiyatlar da dikkate alınmaktadır. Cami ve mescid halısı Ankara için fiyatlar model ve malzeme özelliklerine göre değişmektedir. Seçilen ürün ile ilgili olarak döşeme yapılacak alanın büyüklüğünü dikkate alarak fiyat belirliyor ve metrekaresine uygun olacak şekilde halıyı özel olarak üretiyoruz.

Ürettiğimiz tüm halıları birçok testten geçirerek üretim kalitesini belirliyor ve herhangi bir hata oluşmaması için bilgisayarlı sistemler kullanarak tasarım ve kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Cami halısı alırken fiyat dışında bu özelliklerin de göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyor ve çağın şartlarına uygun üretimleri gerçekleştirirken kalite ve fiyat dengesini sağlamaya özen gösteriyoruz.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir