Cami Halısı İmalatındaki Gelişmeler

Halı mekanlarda bulunan en önemli dekorasyon ürünlerindendir. Mekanın dekorasyonunu sağlayan halılar zemini soğuğa, neme ve ve diğer faktörlere karşı da izole etmesinden ötürü büyük bir ihtiyaca hizmet etmektedir. Halılar en çok evlerde kullanılmaktadır. Ancak bunun yanı sıra insanların var olduğu ve yaşamsal faaliyetlerin bulunduğu her mekanda da kullanılmaktadır. Kullanım şekline göre birçok halı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de insan trafiğinin fazla olduğu ve ibadet edilen mekanlar olan camilerdir.

Cami Halısında Aranan Özellikler

Cami halısı imalatı bu alanda beklentilere yanıt vermektedir. İnsanlar tarafından oldukça önemli ve özel mekanlardan olan camilerde genellikle duvardan duvara halı kullanılmaktadır. Cami halısı imalatı sürecinde en çok dikkat edilen konular ise dayanıklılık, kalite, kolay temizlenebilir olma, antialerjenik olma, antibakteriyel olma ve toz tutmayan özellikte olmasıdır. İbadet eden insanlara üst düzey hizmet verecek kaliteli ve uzun ömürlü materyalden üretilen cami halıları birçok renk ve desende tasarımları ile de dikkat çekmektedir. Cami halısı en çok polipolipren, akrilik ve polyamid materyalden üretilmektedir. Cami halıların mümkün mertebe sade ve klasik bir görünüme sahip olması tavsiye edilmektedir. Dikkat dağıtmayacak renklerde imal edilen halıların koku yapmaması, antibakteriyel olması, sert olmaması da büyük önem taşımaktadır.

Cami Halısı Çeşitleri

Cami halısı imalatı ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile oldukça önemli bir ihtiyaçtan doğan bir sektördür. İbadethaneler birçok kişinin ayak bastığı, ve birçok kişinin ziyaret ettiği mekanlardır. Bunun sonucunda kolay temizlenebilir olması aranılan en büyük özelliktir demek doğrudur. Leke ve kokuyu izole edecek, keçeleşmeyen, ısı yalıtımı sağlayan cami halıları bu noktada öne çıkmaktadır. Cami Halısı imalatı yapan halı firmalar hem satış hem de satış sonrası hizmet vermektedir. Olası istenmeyen durumlara karşı firmalar ile iletişime geçilerek çözümler kolaylıkla sağlanmalıdır. Cami halısı çeşitleri yün cami halıları, naturel cami halıları, saflı cami halıları, göbekli cami halıları, akrilik cami halıları, polipolipren cami halıları şeklinde sıralanabilmektedir. Cami halılarında birçok farklı renk, desen ve motif kullanılmaktadır. Tercihler caminin büyüklüğü, mimarisi ve tasarımına göre değişkenlik göstermektedir. Belli başlı en çok kullanılan halı motiflerinin yanı sıra özel tasarımlar da yapılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir