cami halısı çeşitleri

Cami Halı Çeşitleri Geniş Mekanlarda Farklılık Gösterir

Kapalı mekanların asla vaz geçilmeyen unsurlarından biri şüphesiz halılardır. Halı bir mekanın havasını bir anda değiştirebilmenin yanı sıra, duvardan duvara döşenmesi ile zemindeki soğuk havayı yok ederek sağlık açısından da son derece önemli ev gereçleri arasında yer alırlar. Cami, Yurt, Otel gibi geniş mekanlarda kullanılanHalı çeşitleri günümüzde oldukça farklı türlerde karşımıza çıkmaktadır. Hemen belirtmekte fayda var ki, geniş hacimli halıların elde dokunmasına olanak olmaması ve ekonomik olması açısından makineler kullanılarak üretilenhalı çeşitleri sentetik ve yün olmak üzere iki ana gurupta değerlendirilebilirler. Sentetik halı ile yün halı açısından yapılacak karşılaştırmada ortaya çıkan en büyük fark yün halıların sağlık açısından daha yüksek çözümler sunmasının yanında, sentetik halıların maliyet olarak daha uygun olmalarıdır.

Geniş Halı Üretiminde Dünyada Söz Sahibiyiz

Dünyada önemli bir alıcı kitlesine sahip yekpare halı üretiminde, dünyada söz sahibi olan Türk halıcılığı, her yıl kendisini biraz daha geliştirerek özellikle cami halısı gibi hijyenin önemli olduğu modellerde kendi kendini temizleyebilen, leke tutmayan halılarla söz sahibi olurken, otel lobilerinde kullanılan geniş halılarda da yanmazlık özellikleri ile yüksek teknolojiyi üretimlerine katma başarısını gösteren bir sektöre sahibiz. Oteller gibi, yoğun insan sirkülasyonu olan noktalarda kullanılanhalı çeşitleri için tüylerin arasında biriken kirler en büyük handikabı oluştururken, günümüz teknolojisi ile üretilen bu halılarda kendi kendisini temizleyebilme özelliği gibi özelliklere sahip olması proje sahibine büyük avantajlar da sağlamaktadır. Makine halılarında yenilikler ve teknolojiyi doğru kullanma sonucu geliştirilen nano teknoloji ürünlerle sektör önemli bir ivme yakalamış olmasının yanı sıra hızlı üretim ve zamanında teslimat özellikleri ile müşteri memnuniyetini de üst seviyede tutmaktadır.

Geniş Hacimli Sanayi Halıları Özen İster

Halılar her ne kadar kullanıldıkları alanlarda farklı ambiyanslar oluştursa da hijyen ve temizlik konusunun en fazla önem kazandığı eşyalar olarak dikkat çekmektedirler. Otel ve yurt gibi dışarıda giyilen ayakkabılarla gezilen, üzerine basılan halılar, büyüklükleri göz önüne alındığında belli zaman aralıklarında yıkama hizmeti ile temizlenmesi gereken halılar olarak ön plana çıkarken, cami halılarının temizliklerinde hijyen konusu çok daha önem kazanmaktadır. Cami halılarında ayakkabı içerisinde nemli hale gelen çoraplarla basılması, secde anında başın ve saçların halı ile teması, ibadet sırasında halı-insan ilişkisinin üst düzeyde gerçekleşmesi anlamına gelir ki bu noktada sağlık konusu ayrı bir önem kazanır. Bu durum, aslında başlı başına sağlık konusunda hassas davranılmasını gerekli kılmaktadır. Halı çeşitleri arasında kolay temizlenen, kir ve leke tutmayan halılar, tüy diplerinde aft ya da yabancı maddeler bulundurmamaları için sıklıkla temizlenmeli, halının gerek kirden arındırılmasını sağlamak,  gerekse temizleme tekniklerini bilmeme gibi durumlarla tam anlamıyla temizlenememesi gibi durumlarda halı yıkama desteğinin alınması son derece yerinde bir karar olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, geniş bir alana sahip halıların temizliğinin profesyonel ellere bırakılması gerekliliğidir. Halı ihtiyacını gidermek için yapılacak seçimde halının modeli ve renginden çok, halının kullanılacak ortama uyumlu olması uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için son derece öneli bir konu olmaktadır.

Online Katalog İçin Tıklayın

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir