denizli cami halısı

Denizli Cami Halısı

Cami halısı Denizli camilerinin ihtişamını ve şıklığını en üst noktaya taşıyan ürünlerdir. Denizli, Anadolu’nun diğer illeri gibi pek çok medeniyete beşiklik etmiş, tarihin en eski dönemlerinden beri pek çok farklı devletin egemenliği altına girmiştir. Luviler ile başlayan bu süreç Hititler ile devam etmiş, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılarla devam etmiştir. On birinci yüzyılın sonlarında Büyük Selçuklular himayesine giren bölge daha sonra birkaç kez Bizans ve Selçuklular arsında git gel yaşamıştır. Daha sonra Germiyan Beyliğine bağlanan bölge 1390 yılında Yıldırım Bayezid döneminde Osmanlı topraklarına dâhil olmuştur. İlk başlarda Aydın’a bağlı olan Denizli kısa süre sonra sancak olmuş ve uzun yıllar böyle kalmıştır. Cumhuriyet devrinde de il statüsüne kavuşmuştur. Görüldüğü gibi Denizli birçok medeniyet tanık olmuş ve Müslüman Türk kültürüyle köklü bir tanışıklığı vardır. Bu yüzden Denizli topraklarında diğer medeniyetlerin izleriyle beraber özellikle Müslüman kimliğinin eserlerini bulmak mümkündür. Bunların en yaygınları da camilerdir. Adeta her köşesine, her semtine yayılmış olan tarihi camiler, Müslüman Türk tarihinin şehre atılmış imzaları gibidir. Bu toprakların Müslüman toprağı olduğunun delili ve kanıtı niteliğindedir. Arasta Camii, Un Pazarı Camii, Hacıbaki Camii, Hatipoğlu Camii, Delikliçınar Camii, İlbadı Camii, Öküzbattı Mescidi, Yazır Kasabası Çarşı Camii, Yukarı Camii, Belenardıç Köyü Camii, Boğaziçi Kasabası Eski Camii, DörteylülMahalle Camii, Çarşı Camii, Kocaköy (Şalvan) Camii ilk akla gelenlerdir. Yine, Kuyucak Köyü Camii, Kayı Pazarı Camii, EmirhisarDedeköy Camii, Bayat Köyü Camii, Sultan Murat Camii, Cevher Paşa Camii, Aydoğdu Köyü Camii, Dedeli Camii, Sait Ağa Camii gibi tarihi camilerin yanında yakın dönemde inşa edilmiş birçok cami de Denizli ili topraklarında bulunmaktadır.

Denizli Cami Halıları Tarihi Dokuyu Modern Tasarımla Buluşturuyor

Denizli camileri, sadece bir ibadet mekânı değildir. Bunun dışında bir kültürel öğe, bir toplum merkezidir. Bu yüzden kültür tarihi içerisinde önemli bir yeri vardır. Camiler bütün bu fonksiyonlarını eda ederken çeşitli bileşenlerden oluşur. Bunların başında da cami halıları gelir. Cami halısı, Müslüman coğrafyanın her yerinde farklılık gösterir. Her bölgenin kültürüyle de harmanlanarak farklı motif ve desenlerde kullanıma sunulur. Toplumumuzda camilere verilen hassasiyetten dolayı zengin bir cami halısı kültürü vardır. Bunu cami halısı Denizli örneklerinde de görmek mümkün. Firmamız uzun yıllardır hizmet verdiği bu alanda kendini sürekli zenginleştirerek gelişimini devam ettirmektedir. Yeni tasarım ve uygulamalarını kaliteden ödün vermeksizin Denizli cami halıları ile buluşturan firmamız, son teknoloji ürünlerini kullanıma sunmaktadır. En yüksek kalite ile imal edilen ürünlerimiz, üretim sonrası renk uyumu, motif düzeni, dokuma sıklığı gibi pek çok teste tabi tutularak müşterilerimiz sunuluyor. Böylece müşterilerimizin ve Denizli camilerinin kusursuz halılarla buluşması sağlanıyor.

Denizli Cami Halıları Kullanım Kolaylığına Sahip Ürünlerdir

Birçok faklı modelin yanında cami halısı Denizli çeşitleri arasında en çok tercih edilenler saf çizgisine sahip olanlardır. Bunlar, özellikle büyük camilerde cemaatin saf düzenini doğru almasını sağlar. Safların düzgün biçimde oluşturulmasına aracı olur. Ayrıca saf çizgi ve desenlerinin şık tasarımlarla üretilmeleri Denizli cami halısı uygulamalarının ortamda ayrı bir güzellik oluşturmasını sağlar. Yün ve akrilikten üretilen cami halıları, müşterilerimiz tarafından büyük ilgi görür. Yün cami halıları, fiyat olarak biraz daha yüksek olmakla birlikte duruşu, renk canlılığı ve rahatlığı ile kendisini hemen belli eder. Oldukça parlak olan renkleri sayesinde Denizli camilerinin çok daha güzel görünmesini sağlar. Koku yapmayan, leke tutmayan ve kolay temizlenebilen özellikleri ile dikkat çeker. Ayrıca aşınmalara karşı da son derece dayanıklıdır. Akrilik cami halıları Denizli ise neme ve küfe karşı daha dayanıklıdır. Baskılara, darbelere karşı dayanıklı, ömrü uzundur. Leke tutmaz özelliğe sahip ve temizlemesi kolaydır. Güneş ışığı gibi faktörlerden de etkilenmez.Cami halısı ihtiyacı olan müşterilerimiz cami halılarımızın kalitesini ve şıklığını yapmış olduğumuz uygulamalarda örnek olarak görebilirler. Beyağaç ilçesi Kayaca Köyü Merkez Camii ve Kapuz Köyü Camii, Çal ilçesi Süller Mahallesi Topraklık Camii ve merkez Esentepe Fatih Camilerinde cami halısı uygulamalarımızı hüven içinde kullanılmaya devam etmektedir.

Denizli MescidHalısı Özel Tasarım Olarak Da Üretilebilir

Denizli’deki camilerin bir kısmı, bütün Anadolu’da olduğu gibi mescid niteliğindedir. Bu yüzden buralarda kullanılacak cami halılarını mescid halısı olarak niteleyebiliriz. Denizli mescid halısı, mescidlerin büyüklüğüne göre, her ebatta üretilebilir. Denizli mescid halıları bu sayede hem kullanım kolaylığı, hem de uygulamama kolaylığı sunar. Mescidlerin tarihi dokusunu muhafaza eden tasarımlarla birlikte mescid halısı Denizli ürünleri, birbirinden estetik motifleri ile mescidleri daha da güzelleştirir. Müşterilerimiz mevcut ürünlerimiz arasından seçim yapabilecekleri gibi kendi tasarladıkları mescid halıları Denizli ürünlerin imalatını a talep edebilirler. Bütün uygulamalar en kısa sürede hazırlanarak en uygun fiyatta müşterilerimize takdim edilir. Denizli camilerinin ve mescidlerinin halı ihtiyacı uzun yıllar gierilir.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir