Cami Halısı Şanlıurfa

Şanlıurfa, Türkiye ve dünya genelinde en eski yerleşim yeri olarak bilinen ve birçok tarihi cami yapısıyla cami halısı Şanlıurfa noktasında da önemli bir yere sahip olan kentler arasındadır. Şanlıurfa’nın tarihi,kent sınırları içerisinde bulunan Göbeklitepe ile birlikte gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalar sonrasında çok eski zamanlara dayandırılmıştır. Dünyanın bilinen en eski yerleşim yeri olan Şanlıurfa, onlarca farklı medeniyete ev sahibi yapmış ve din noktasında da birçok dinin buluşma noktası haline gelmiştir. Dünyanın ruhani kentleri arasında en önemli sıralamalardan birinde yer alan Şanlıurfa’da;Hz. İbrahim, Hz. Şuayip, Hz. Musa, Hz. Yakup, Hz İsmail, Hz Eyüp, Hz. İsa ve diğer birçok peygamberin ikamet ettiği veya bu bölgeyi ziyaret ettiği bilinmektedir.

Kültürel ve tarihi yapısı çok eski ve ihtişamlı bir görünüme sahip olan Şanlıurfa, İslamiyet’e geçişte Anadolu’nun en önemli kentlerinden biri olmuştur. Türk tarihi boyunca Anadolu’da birçok büyük caminin inşa edildiği ve eski dinlerin yaşam dönemlerinden kalan kilise gibi yapıların camiiye dönüştürüldüğü kentte kültürel ve ibadet açısından önem arz eden birçok cami yapısı bulunmaktadır. Bu yapılar arasında örnek gösterilebilecek kent merkezinde bulunan Ulu Cami, Yusufpaşa Camii,Fırfırlı Cami, Selahattin Eyyubi Camii ve Balıklı Göl platosu içerisinde yer alan Dergah Cami,Halil-ür Rahman Camii ve Rızvaniye Cami gibi birçok ibadet mekanı bulunmaktadır. Firmamız tarafından verilen hizmetler arasında Şanlıurfa cami halısı hizmeti verilmesi gibi önemli noktalar bulunmaktadır.

Şanlıurfa Cami Halıları Ve Tarihi Yapıya Uygunluk

Şanlıurfa’nın Türkiye içerisindeki tarihi anlamdaki yüksek önemi nedeniyle cami yapıları içerisinde de Şanlıurfa cami halıları seçimi özenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu noktada Türkiye genelinde önemli bir hizmet sunan firmamız Şanlıurfa İli içinde onlarca farklı büyüklükteki ve mimari dokuda için camii yapısı için halı uygulamaları gerçekleştiriyor. Tarihi yapıya uyum sağlaması amacıyla halı ürünlerimizde renk, doku, boyut ve desenlere dikkat ederek şık görünümlü ve estetik ürünler sunuyoruz. Şanlıurfa ilinde cami ve mescit yapıları için yapıların genel olarak taş mimari alanının en önemli örneklerinden biri olan ve Urfa Taşı adı ile adlandırılan malzeme ile inşa edilmiş olması yapılara ayrı bir estetik ve görünüm kazandırmaktadır. Bu nedenle bu yapıların uygun bir şekilde halı kaplamaları yapılmalıdır.

Özel bir inşaat tekniği ile sanatsal nitelikte üretilmiş olan Şanlıurfa cami ve mescit yapıları estetik görünümlerinden ödün verilmeden ve aynı zamanda dayanıklı bir şekilde cami halıları Şanlıurfa uygulamaları ile kullanılır hale getirilmelidir. İslam kültüründe ibadethanelerin, ayakkabı ile girilmeyen ve temiz tutulması gereken yerler olması, halı kaplamasının kullanılmasını öne çıkarmıştır. Bu nedenle Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri olarak kalabalık nüfusu ve yoğun kullanım şekli ile Şanlıurfa ilinde de camii yapılarında cami halısıŞanlıurfa tercihi yapılırken dayanıklı ürünler seçilmelidir. Firma olarak üretimlerimizde en dayanıklı ürünleri ortaya koyabilmek adına son teknolojileri ve üretim tekniklerini kullanmaktayız.

Uzun Ömürlü Ve Kolay Temizlenen Cami Halısı Şanlıurfa

Camii yapılarında kullanılan halıların sık ve düzenli bir şekilde temizlenmesi ve ibadethanenin İslami kurallara uygun olarak kullanılması gerekmektedir. Firmamız üretim noktasında bu koşullara dikkat ederek cami halısı Şanlıurfa üretim ve uygulamaları gerçekleştirirken malzeme kalitesine yüksek özen göstermektedir. Üretim malzemelerimiz sayesinde camiler gibi Şanlıurfa’da bulunan önemli mescit yapılarında da Şanlıurfa mescid halıları kullanılırken istenilen düzeyde ve doğal malzemelerle temizlik işlemi gerçekleştirilebilir. Temizlik işlemlerinde halıların yapısına zarar vermeyecek özellikte bulunan dezenfektanlar ile ve makinelerle uygulama gerçekleştirilirken firmamızın üretim gerçekleştirdiği halılar kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Bu neden ile Şanlıurfa ilinde birçok ibadethane tarafından özel olarak Şanlıurfa mescid halısı seçimlerinde firmamız üzerinden hizmet alımı tercih edilebilir. Halılar noktasında camilerde ve mescitlerde gerçekleştireceğimiz nitelikli uygulamalar sayesinde tam boyutlu ve uygun renk ve desen yapısına sahip halı kaplama işlemlerini yün veya akrilik cami halısı ürünleri ile gerçekleştiriyoruz.

Mescit Halıları Şanlıurfa Elinde Koşullara Uyum Sağlar

Şanlıurfa tarihi ve kültürel yapısıyla Türkiye kentleri arasında önemli bir yere sahip olduğu gibi iklim konusunda da Türkiye’nin en sıcak kenti olarak önemli bir yere sahiptir. Yaz aylarında görülen yüksek sıcaklık nedeniyle camilerde ve mescitlerde havalandırma koşullarının oluşturulması ve yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı gibi önemli ibadet aylarında camilerin yoğun şekilde kullanılması mescid halıları Şanlıurfa seçiminde de etkili olmaktadır. Bu kapsamda Şanlıurfa ilinde camii ve mescitler için halı seçimleri yapılırken dayanıklılık için yün ürünler seçilmekle birlikte daha kolay temizlenebilir ve yapısı bozulmayan akrilik ürünlerde seçilebilir. Bu noktada seçim yapılırken kentin kış aylarında daha ılık bir havaya sahip olması ve yaz aylarında çok sıcak koşullar yaşaması mescid halısı Şanlıurfa seçiminde önemli bir nokta olmakla birlikte kentte bulunan çoğu tarihi özelliğe sahip camide estetik ve mimari yapılara da dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

Online Katalog İçin Tıklayın[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

One Response to Urfa Cami Halısı
  1. Sıra gecesi salonumuzu yakında açacağız. 236 metrekare alanımız mevcut. Burayı komple halı yaptırmak istiyoruz bu boyut için hizmet vermeniz mümkün müdür ?


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir